Wehrlein by se mohl v roce 2021 vrátit do F1 s novým týmem

Podle posledních spekulací by se mohl německý závodník opět objevit na startovním roštu, avšak pravděpodobně opět v týmu z chvostu.

Štítky: Formule E Pascal Wehrlein Zveřejněno 10. 11 2019 — Bára Goldmannová

Pascal Wehrelin debutoval v královně motorsportu v roce 2016 s již zaniklým týmem Manor a okamžitě se ukázal ve velmi dobrém světle. V Grand Prix Rakouska 2016 dokonce dovezl svůj MRT05 na skvělém desátém místě. Byl tak po tragicky zesnulém Julesovi Bianchim druhým a posledním pilotem v historii týmu, kterému se podařilo bodovat.

Pro sezonu 2017 se upsal Sauberu, kde rovněž nedostal nikterak kvalitní techniku a i přesto zajížděl solidní výsledky. Ovšem pro nadcházející sezonu musel Wehrlein uvolnit místo Charlesi Leclercovi a pro něj už v žádném jiném týmu nezbylo místo, tak se musel nedobrovolně z formule 1 stáhnout.

Mluvilo se o jeho návratu ve spojitosti se závodní sedačkou u týmu Haas pro sezonu 2020. Ovšem jeho angažmá vyloučil samotný šéf týmu Günther Steiner, podle kterého by mohl Němec doplatit na to, že dva roky ve formuli 1 chyběl.

Nyní se opět objevily spekulace o možném comebacku. Nicméně jedná se až o sezoně 2021. Němcovo jméno je spojováno s potenciálním nováčkem mezi týmy, španělskou stájí Campos. Angažmá u tohoto týmu by nebylo ani žádným překvapením, neboť Campos spolupracoval do páté sezony formule E s Mahindrou, jejíž barvy Wehrlein reprezentuje.

“Adriana Campose znám, protože byl dlouhou dobu součástí Mahindry. Jsem otevřený pro všechno, ačkoliv je brzo na to mluvit o roce 2021,” zdůrazňuje rodák ze Sigmaringenu v rozhovoru pro portál Motorsport-Total.com. “Netuším, co se stane, takže musíme vyčkat.”

Pokud se tedy naskytne příležitost vrátit se do formule 1, každopádně se ji Wehrlein chopí. Momentálně se však plně soustředí na své angažmá ve formuli E, ve které je dle svých slov “velmi spokojený a chci jezdit vpředu. To je má osobní priorita. Ve formuli 1 jsem měl dva skvělé roky, které byly opravdu zábavné. Na konci to ale není to samé, jako vyhrávat závody.”

V šampionátu elektrických formulí měl pětadvacetiletý závodník už několikrát vítězství na dosah, avšak zpravidla jej zradila technika.

Podle slov šéfa Mahindry Dilbagha Gilla má Wehrlein několikaletou smlouvu, ale kdyby se Němec rozhodl pro comeback do formule 1, tak by mu v tom nebránili. “Nestáli jsme v cestě ani Félixovi (Rosenqvistovi), když chtěl do IndyCar. Jestliže bude chtít Pascal dělat něco jiného, pak to může udělat,” připomíná Gill.

Diskuse k článku

Napsat komentář