Další nepochopitelná rozhodnutí Ferrari dostávají Leclerca do frustrace

Leclerc netajil rozčarování nad rozhodnutími Ferrari v kvalifikaci na GP Kanady.

Štítky: Charles Leclerc Ferrari Zveřejněno 18. 06 2023 — GPF1.cz

Leclerc na začátku svého výjezdového kola hlásil, že trať vypadá suchá. Později řekl: “Myslím, že bychom měli zajet pro měkké pneu do sucha,” a bylo mu řečeno, že Verstappen zůstal na dráze. Poté zopakoval svůj požadavek na měkké pneumatiky a dodal: “Dejte mi vědět, jestli chcete, abych zajel kolo.” Poté mu tým dal jasně najevo, že by měl zajet kolo na jistotu na pneu do přechodných podmínek, což udělal, než zajel do boxů.

Alex Albon byl jediným jezdcem, který do Q2 odstartoval na slickách a zajel čas, který mu vynesl první místo na konci Q2.

Na otázku, zda na slicky nepřešel příliš pozdě, Leclerc odpověděl: “No, určitě. ano. Chci říct, že jsem v přípravném kole volal po slickách, bylo to jasně pro slicky. Myslím, že Alex to udělal a jel dřív než všichni ostatní na slicky. A to byla jednoznačně správná volba.

Vůbec se neriskovalo. Z nějakého důvodu se tým rozhodl jinak. To je všechno. Myslím, že si prostě až příliš komplikujeme život. A v těchto situacích jsem měl jasný názor. A ano, rozhodli jsme se udělat něco jiného. Takže jsem frustrovaný.”

Zoufalá komunikace dokládá bezradnost strategie Ferrari