Co stojí za oddalováním podpisu nové Hamiltonovy smlouvy

Bývalý pilot Formule 1 David Coulthard se vyjádřil ke zdržení podpisu smlouvy Lewise Hamiltona a zchladil tak náznaky, že se chystá odejít od Mercedesu ke konkurenčnímu týmu.

Štítky: David Coulthard Lewis Hamilton Zveřejněno 22. 08 2023 — GPF1.cz

Hamiltonova smlouva se Stříbrnými šípy vyprší na konci současné sezony a na začátku tohoto roku byl sedminásobný mistr světa spojován s přestupem do Ferrari – což obě strany popřely. Obě strany se však stále ještě nedohodly na prodloužení jeho setrvání v týmu, kam původně přišel v roce 2013.

Na Velké ceně Belgie šéf týmu Mercedes Toto Wolff uvedl, že jednání již minula “podstatné věci” a nyní jde o “rozhovory právníků s právníky”.

“Nejsem si vědom toho, že by Lewis změnil názor na to, zda chce závodit, nebo ne, a nemyslím si, že by Mercedes měl druhé pochybnosti,” řekl třináctinásobný vítěz Grand Prix Coulthard v rozhovoru pro agenturu PA. “Mercedes bude chtít od Lewise určitý čas pro své partnery. Mercedes bude prodávat sponzoring postavený na získání přístupu ke svým jezdcům.

Některé firmy se upsaly Stříbrným šípům spíše proto, že je tam Lewis, než George Russell. Možná by Lewis mohl chtít jezdit méně dní nebo mít méně závazků?

To, co Lewis podepíše, jde mnohem dál, než že bude startovat ve velkých cenách. Jde o to, jaká práva si ponechá, pokud jde o jeho image, a jaká práva prodá týmu.

Mercedes si kupuje víc než jen Lewisovy řidičské služby. Kupují si jeho propagační image a jeho PR image.”