Leclerc po nástupu do Ferrari: Byl jsem vystrašený

Charles Leclerc přiznal, jak moc se musel vyrovnat se strachem a děsem, když nastoupil do Ferrari. Nyní je na tom už lépe. Mladý Monačan aktuálně absolvuje svojí druhou sezonu ve formuli 1. V té loňské debutoval v týmu Sauber a ještě před koncem ročníku bylo ohlášeno, že ve Ferrari vystřídá pro následující sezonu Kimiho Räikkönena.

Štítky: Charles Leclerc Ferrari Zveřejněno 27. 07 2019 — Lukáš Podstata

Leclerc zavzpomínal jaké pro něho byly jeho první kroky ve Ferrari a jak se vyrovnával s přestupem do jedné z nejslavnějších stají formule 1.

„Když jsem přijel poprvé do Maranella, byl to můj druhý rok ve formuli 1, a díky tomu se můžete cítit trochu vystrašení. Bál jsem se přijít a ihned si vybírat to či ono. Vážně jsem ve Ferrari nechtěl takto začít. Nejprve jsem se snažil porozumět vozu a pokusit se mu co nejvíce přizpůsobit.“

I přes počáteční nejistotu mohl Charles Leclerc hned ve svém druhém závodě, který se konal v Bahrajnu, zvítězit. Bohužel díky technickým problémům se tak nestalo a stále na svůj první triumf čeká.

Pilot dodává, že po Velké ceně Francie začal svůj monopost více upravovat:
„Myslím, že v určitém okamžiku se mi podařilo udělat některé věci dobře, mohl jsem řídit více přirozeně, což mi pomohlo ke zlepšení výkonu.“

Aktuální vývoj vozu Ferrari SF90 se zaměřuje především na zvýšení konzistence. Vůz je méně nedotáčivý a má stabilnější zadní část. „Tým o těchto slabinách ví a my se snažíme tyto nedostatky co nejdříve odstranit,“ přiznává Monačan. Momentálně to však vypadá, že se aktuální verzi vozu lépe přizpůsobuje právě mladý Leclerc, než-li zkušený Sebastian Vettel.

Toto tvrzení potvrzuje i samotný pilot: „Abych byl upřímný, bojuji s vozem o něco méně. Sebastian si trochu stěžuje na stabilitu vozu, která na mě nemá takový vliv. Vzápětí se ovšem svého týmového kolegy zastal: „Myslím, že Sebastian letos odjel hodně dobrých závodů, možná v několika posledních neměl tolik štěstí, ale jsem si jistý, že se brzy vrátí zpátky na vrchol, je to jen otázka času.“

„Na trati se cítím dobře, ale jak jsem řekl, musíme intenzivě pracovat na našem voze, speciálně se zaměřujeme na naše závodní tempo, které chceme co nejdříve vylepšit,“ uzavírá Leclerc.

Diskuse k článku

Napsat komentář