Williams zkouší výrazná zlepšení, ty ale ani nevydrží připevněné na autě

Williams dovezl na Hokenheimring řadu vylepšení. Balíček novinek vyzkoušel na svém voze Robert Kubica, který však po pátečních trénincích byl rozčarovaný z potíží, jež testy doprovázely.

Štítky: GP Německa Robert Kubica Williams Zveřejněno 27. 07 2019 — Martina Nová

Kubicův monopost dostal novou podlahu a také vylepšené aerodynamické postranní části vozu. Polákovi však potíže se spolehlivostí nových aktualizací nedovolili součástky pořádně otestovat.

„Dnešek nebyl jednoznačný. Ihned v prvním tréninku jsme měli potíže, nebyl to dobrý den. Přestože máme sebou několik novinek, testy byly ovlivněny až příliš věcmi, které musíme vyřešit,“ neskrýval nespokojenost Kubica. „Doufám, že to dokážeme spravit, auto bylo až příliš křehké. Musíme se tedy dostatečně ujistit, že vše bude dostatečně připevněné na svém místě, snad to bude zítra lepší.“

Oproti tomu týmový kolega George Russell vyjel na trať téměř s nezměněným vozem a drobné změny si pochvaloval, dokonce je označil za krok správným směrem.

V prvním tréninku měl navrch polský jezdec o více než půl sekundy před posledním Russellem, odpoledne si však pozice na chvostu výsledkové listiny závodníci prohodili.

Diskuse k článku

Napsat komentář