Českými a slovenskými fanoušky oblíbený Hungaroring jde do rozsáhlé rekonstrukce

Maďarský okruh Hungaroring, který je stálicí kalendáře formule 1, projde výraznou změnou. Noví majitelé plánují rozsáhlou rekonstrukci zázemí a úpravu trati – ta má zajistit pořádání závodů série MotoGP.

Štítky: GP Maďarska Zveřejněno 9. 04 2023 — Vašek Štěpánek

Hungary’s Department of Tecnology and Innovation se stala novým vlastníkem Hungaroringu. Společnost plánuje na okruhu provést výrazné změny a modernizaci zázemí. Stavba má začít po letošní Grand Prix Maďarska na konci července.

Rekonstrukce bude rozdělena do několika fází – nejprve se má zmodernizovat hlavní budova nad boxovou uličkou, součástí toho bude i nové centrum pro média a také věž pro ředitelství závodů. Poté budou upraveny vstupy do areálu.

V poslední fázi projde rekonstrukcí i samotná trať. Profil Hungaroringu bude poupraven, a to tak, aby splňoval podmínky pro pořádání závodů MotoGP. Maďarsko hostilo motocyklové závody pouze dvakrát [v letech 1990 a 1992].

Původně se zamýšlelo, že by motorky mohly mít vlastní okruh nedaleko města Debrecen, od návrhu už se ale upustilo a lepším řešením je úprava trati nedaleko hlavního města. V relativně blízké budoucnosti tak mohou závody F1 a MotoGP sdílet další okruh.

Kompletní renovace má být hotová do července roku 2026. Hungaroring má aktuálně smlouvu s F1 do sezony 2027, ale vzhledem k výrazným investicím a zájmu ze strany země, je velká pravděpodobnost, že dojde k prodloužení stávajícího kontraktu.