“Je to jako poprvé,” jásá Hamilton – pořadí na startu GP Maďarska

Lewis Hamilton senzačně získal pole position na Velkou cenu Maďarska, když o 3 tisíciny sekundy porazil Maxe Verstappena.

Štítky: GP Maďarska Zveřejněno 22. 07 2023 — GPF1.cz

“Pole position je úžasný pocit! Cítím se velmi vděčný, protože tým tvrdě pracoval. Během této doby jsme se tolik snažili, takže konečně získat pole position je skvělé; je to stejný pocit jako poprvé. Nečekal jsem, že bychom dnes mohli bojovat o pole position, když jsme sem přijeli. Když jsem vyrazil do posledního kola, dal jsem do toho úplně všechno. Už v něm nebylo nic,” řekl Hamilton.

“Za posledních 18 měsíců jsme zažili spoustu vzestupů a pádů. Byla to jízda na horské dráze, ale nikdo z nás neztratil víru. Všichni jsme prostě táhli za jeden provaz a zůstali jednotní. Soustředíme se na to, abychom se snažili řídit auto správným směrem. Bylo to těžké a občas to tak bude i nadále, ale myslím, že to ukazuje, že jsme na správné cestě a že to zvládneme, pokud budeme dál tlačit. Teď se musím pokusit usnout! Zítra předvedeme naši hru kategorie A jako tým. Bude těžké bojovat s Maxem a Landem, ale uvidíme, co dokážeme.”

George Russell se bohužel nedostal ani z první části kvalifikace.

“Dnes jsme byli rychlí a auto se cítilo skvěle,” řekl Russell. “Bohužel jsme po celou dobu tréninku nebyli synchronizovaní s ostatními. Máme kolem sebe skvělý tým, ale celá seance prostě nebyla na naše poměry dost dobrá. Na konci posledního sektoru byl velký provoz a kolo bylo pryč, když jsem v první zatáčce ztrácel tři desetiny. Tvrdá pneumatika zde funguje dobře, zejména při vysokých teplotách, ale byli jsme prostě na trati ve špatný čas.

Je to zklamání, protože auto bylo víc než dost rychlé na to, abychom projeli. Když se vám něco nepovede, jste potrestáni a my jsme dnes byli potrestáni určitě. Lewis ale odvedl úžasnou práci, takže mu gratuluji. Zítra to bude nesmírně těžké, ale budeme bojovat a já se pokusím projít zpět. I když je to těžká trať na předjíždění, udělám zítra maximum.”

Pořadí na startu GP Maďarska

Max Verstappen netajil zklamání z těsné porážky.

“Celý víkend jsme nepředváděli výkony, které bychom měli, bylo opravdu těžké dostat z auta maximum. Měl jsem problémy s tím, jak dát dohromady vyvážení přední a zadní části vozu. Zkoušeli jsme spoustu různých věcí, co se týče nastavení, ale moc to nefungovalo. Když se v kvalifikaci trápíte, můžete vyzkoušet jen jednu nebo dvě věci, a když pak opravdu zatlačíte, zase vypadnete z provozního okna.

Ve druhém kole v Q3 jsem zkusil trochu víc zatlačit a auto tam nefungovalo. Myslím, že naše vylepšení fungovala, ale nebylo to moc vidět. Vyrovnanost, kterou jsem měl v kvalifikaci, nemusí být nutně špatná pro zítřek. V závodě je vše mnohem klidnější a stabilnější, zatímco v kvalifikaci opravdu tlačíte na pilu, co se týče vyvážení, a můžete cítit více problémů. Naše závodní tempo vypadá konkurenceschopně, takže to je pozitivní. Stále bude těžké dostat se dopředu, ale pokud budeme mít lepší pneumatiky, pak předpovídám dobrý závod. Nic není ztraceno, máme dobrý závodní vůz a zítra to s nimi bude dobrá bitva.”