Čekal to, ale stejně jej to trápí. Schumacher nerad jezdí na konci

Věděl, do čeho jde, přesto nováček Mick Schumacher trpí. Se slabým vozem Haasu má v podstatě garantovanou poslední řadu a bojovat může leda tak s týmovým kolegou Mazepinem nebo williamsy, když se zadaří.

Štítky: Haas Mick Schumacher Zveřejněno 26. 04 2021 — Lukáš Štěrovský

„Neužívám si, když nejsem první,“ přiznává loňský vítěz F2, který pravidelně exceluje ve druhých sezonách – v prvním roce všech juniorských kategorií býval zdrženlivější a učil se. „Je to pro mě svým způsobem mučení, jezdit na chvostu bez skutečné konkurence. Občas si tak musím řekněme vytvořit vlastní Grand Prix.

Když je přede mnou Nicholas Latifi nebo George Russell, beru to tak, že oni vedou a já je musím dohnat. Tahle ‚hra‘ mě udržuje pořád motivovaného a nutí mě jet na sto procent,“ popisuje Němec.

Už teď se přitom vyskytují některé hlasy, které s ohledem na špatnou formu týmu tvrdí, že Schumacher je v královně motorsportu jen díky svému jménu. „Nikdy nemůžete učinit všechny šťastnými. Já znám svoji hodnotu a vím, co jsem musel dokázat, abych se do F1 dostal.

Catie Munnings hodnotí první závod Extreme E: Jízda s defektem nebyla obtížná

Nepodědil jsem jenom příjmení, ale snad i geny, takže myslím, že mám velmi slušný základ a mohl jsem se učit od toho nejlepšího,“ dodává na adresu kritiků, kteří mu předhazovali dva smyky v prvních dvou závodech letošní sezony.

„Mick se v posledním závodě po úvodní fázi dobře vzchopil,“ má jasno šéf týmu Guenther Steiner. „Samozřejmě nemůžeme mít radost z výsledku, ale máme radost z pokroku, jaký jsme udělali. To byl nás plán. To je přesně náš letošní cíl – dělat méně chyb a podávat lepší výkony.“

Sebekritický Schumacher: Moje chyba mě bude pronásledovat ještě dlouho