Sebekritický Schumacher: Moje chyba mě bude pronásledovat ještě dlouho

Mick Schumacher se hned ve svém debutovém závodu v Bahrajnu roztočil na chladných pneumatikách. Mladý Němec přiznal, že jej tato chyba bude nějaký čas ovlivňovat a chce se z ní poučit.

Štítky: GP Bahrajnu Haas Mick Schumacher Zveřejněno 1. 04 2021 — Vašek Štěpánek

Pilot Haasu se hned v úvodních kolech GP Bahrajnu dostal do hodin. Šlo o velmi podobnou situaci, kterou krátce předtím zažil druhý pilot amerického týmu Nikita Mazepin. Rus svůj vůz však nedokázal zkrotit a skončil ve zdi, což zapříčinilo výjezd Safety Caru, po němž chyboval syn sedminásobného mistra světa.

Hodiny mladého Schumachera osamostatnily na konci startovního pole, kde následně dovezl vůz celkem v poklidu až do konce závodu. Mick Schumacher byl ze své chyby mírně rozladěný a doufá, že se z ní velmi rychle poučí.

„Chyboval jsem ve čtvrté zatáčce hned po restartu závodu. Po zajetí Safety Caru nebyly moje pneumatiky ve správném provozním okně, byly chladné a kvůli tomu došlo ke ztrátě přilnavosti z níž jsem se následně roztočil. To je něco, čemu musím rozumět.

Byla to hloupá chyba, která mě nyní bude nějaký čas ovlivňovat. Budu se ale snažit, abych pochopil, proč k této chybě došlo a jak ji znovu zabránit. Odtud se odrazím a půjdu dál,“ uvedl Schumacher po závodě.

I přes zklamání, které způsobily hodiny hned v úvodu závodu, se Mick Schumacher utěšoval tím, že se dostal do formule 1. Němec si tak splnil svůj celoživotní sen a chce jít ve stopách svého slavného otce Michaela.

„Myslím, že bych měl obecně říci, že jsem šťastný. Není tajemstvím, že dostat se do formule 1 byl můj celoživotní sen. Teď tu jsem a já jsem vděčný za tuto příležitost. Nebudu ale lhát, jsem mírně zklamaný. Udělal jsem hloupou chybu. Vyjížděl jsem ze čtvrté zatáčky a vůz se náhle utrhl, nemohl jsem s tím nic dělat.

Doufám, že podobným chybám se do budoucna vyvaruji. Příležitost budu mít hned následující víkend v Imole,“ dodal pilot Haasu.

Nikita Mazepin závod nedokončil, když narazil do zdi hned v prvním kole závodu. Poslední nováček ve startovním poli Yuki Tsunoda na sebe upozornil rychlou jízdou a odvážnými souboji na trati i s několikanásobnými mistry světa. Japonec si z Bahrajnu odvezl slušné dva body za deváté místo.