Ricciardo porovnává Verstappena a Norrise

Daniel Ricciardo si myslí, že Max Verstappen je lepším pilotem než jeho aktuální týmový kolega Lando Norris. Australan se ještě vrátil k týmové režii v Imole.

Štítky: Daniel Ricciardo Lando Norris Max Verstappen Zveřejněno 26. 04 2021 — Vašek Štěpánek

Daniel Ricciardo a Max Verstappen byli u Red Bullu týmovými kolegy mezi lety 2016-2018. Za tu dobu mezi nimi došlo k pár napjatým a kontroverzním momentům, nejvýraznější z nich je pravděpodobně vzájemná kolize v ulicích Baku při Velké ceně Ázerbájdžánu 2018.

Nyní se rodák z Perthu spojil s mladým Landem Norrisem v McLarenu a vytvořili tak vcelku solidní a dynamickou dvojici. I teď by však Ricciardo označil svého bývalého kolegu za lepšího pilota.

„Myslím, že je to Max. Pravděpodobně ho ale vybírám z důvodu, že s ním mám více zkušeností a vím, jak pracuje. Kdybych měl ale soudit podle posledního závodu, musím uznat, že Lando jel opravdu skvěle,“ naráží Ricciardo na Norrisovo druhé podiové umístění v kariéře.

Nový pilot McLarenu si je také vědom, že v současnosti nestíhá tempu, které podává jeho mladší týmový kolega. Norris skončil před Ricciardem jak v Bahrajnu, tak v Imole a je současně třetí v mistrovství světa. To je také důvod, proč u McLarenu během závodu v Imole došlo k týmové režii.

Catie Munnings hodnotí první závod Extreme E: Jízda s defektem nebyla obtížná

„Já sám jsem svým největším kritikem, mám to v hlavě takhle srovnané už delší dobu. V současnosti nejsem tak rychlý, jak bych chtěl, nebo jak dokážu být. S vozem se stále sžívám a poznávám jej. Dokážu uznat, že jsem v tuto chvíli pomalejší.

Není to tak, že bych nechtěl jezdit na špici a bojovat o vítězství. Nyní ale ze mě promlouvají zkušenosti a určitý nadhled. Vím, jak na tom jsem a jak na tom je Lando.

V Imole byl zkrátka rychlejší a tým mi dal dostatek času na to, abych se pokusil mu ujet. To se bohužel nestalo, a proto došlo k týmové režii. Já jsem samozřejmě poslechl, vím, jakou měl Lando rychlost a já rozhodně nechci v týmu vytvářet špatnou a napjatou atmosféru, rozhodně ne v druhém závodě,“ přiznal Ricciardo.