Carlos Sainz pátral po možnostech u Williamsu

Carlos Sainz údajně navštívil Williams kvůli možnému přestupu.

Štítky: Carlos Sainz Williams Zveřejněno 5. 02 2024 — GPF1.cz

Sainz “navštívil Williams od konce minulé sezóny”, uvádí BBC. Po této schůzky se však Sainz dozvěděl, že ho ve Ferrari v roce 2025 nahradí Lewis Hamilton, i když se dá úspěšně usuzovat, že o touze Ferrari po Hamiltonovi věděl Sainz nějakou dobu.

Sainz sledoval, jak jeho týmový kolega Charles Leclerc podepsal novou výhodnou smlouvu, a vedl jednání s Ferrari o prodloužení své vlastní smlouvy, která vyprší na konci letošní sezony. Tato jednání však ztratila smysl po zprávě, že Ferrari místo toho příští rok přivítá Hamiltona a vytvoří s ním dvojici s Leclercem. Sainz se tak stane volným agentema bude si muset hledat jinou stáj, přičemž ve frontě je možná ještě právě Williams.


NOVÝ online MAGAZÍN O FORMULI 1 – KOLO NA KOLO

  • Jak si mohl Ayrton Senna zachránit život
  • Špinavé praktiky Tota Wolffa
  • Jak si Emerson Fittipaldi zkomplikoval F1 kariéru
  • Pravé důvody rozchodu Haase a Günthera Steinera

PŘEDPLATNÉ ZDE


Alex Albon z Williamsu je vysoce ceněn více týmy v rámci F1, ale dveře do Ferrari (které bylo známým obdivovatelem) se nyní zavřely. To, zda se Williams pokusí získat Sainze, může záviset na Albonovi a na tom, zda po skončení jeho vlastní smlouvy v tomto roce nepřijde o svého hlavního  jezdce. Williams udělal v minulé sezóně úctyhodný krok vpřed, když skončil sedmý v šampionátu konstruktérů. Šéfem týmu se stal bývalý šéf Mercedesu James Vowles a budoucnost se zdá být optimistická.

Domněnka, že Sainz navšítivl zázemí Williamsu, je odvážným odhalením a naznačuje, že tým je považován za životaschopný cíl pro jezdce, kteří jsou zvyklí být blíže k předním pozicím. Sainz byl jediným jezdcem jiného týmu než Red Bull, který loni vyhrál velkou cenu F1.

O Sainze se zajímá také Audi, ale to bude pod názvem Sauber jezdit až do roku 2026, kdy německý výrobní gigant oficiálně vstoupí do F1. Red Bull by mohl Sainze také získat, pokud se obejde bez Sergia Pereze a rozhodne se ho postavit vedle Maxe Verstappena.

McLaren už nepřipadá v úvahu poté, co se jim Lando Norris zavázal novou smlouvou po boku Oscara Piastriho.