Bylo to trapné, říká šéf Ferrari o setkání, na kterém určil jedničku

Mattia Binotto obhajuje týmovou režii, kterou Ferrari nasadilo už od prvního závodu, přestože mu to příjemné nebylo. Příští rok ale prý nebude jiný.

1 Štítky: Charles Leclerc Ferrari Mattia Binotto Sebastian Vettel Zveřejněno 22. 12 2019 — Lukáš Štěrovský

Scuderia v úvodu roku 2019 sázela na Sebastiana Vettela, přestože se brzy ukázalo, že Charles Leclerc může být čtyřnásobnému šampionovi více než vyrovnaným soupeřem. V pozdější fázi sezony se Ferrari snažilo režií spíše jen minimalizovat škody, mnohdy to ale vypadalo, že pořádně neví, co dělá a samo se obírá o body. Přesto ale jeho jezdci budou muset poslouchat rozkazy týmu i v nadcházející sezoně.

„Pokusit se o to mít kontrolu nad jezdci od prvního závodu, je těžké. Často se říká, že na začátku sezony by měli piloti mít volnost. Pořád jsme ale přesvědčeni o tom, že snažit se mít kontrolu nad závodníky, je nejlepší způsob, jak mít na konci roku nejvíce bodů.

Věříme, že pokud takto optimalizujeme týmové body, optimalizuje to i počet bodů jezdců. Takže se pokusíme mít je pod kontrolou od prvního závodu,“ popisuje šéf Ferrari důvody, které ho k tomuto kroku vedou. Sám Binotto ale současně přiznává, že předsezonní setkání s jezdci, na kterém se určilo, že jedničkou bude v roce 2019 Sebastian Vettel, bylo hodně nepříjemné.

„Věřte mi, takové setkání na začátku sezony bylo hodně trapné a z mého pohledu obtížné zvládnout. Na konci roku jsme si ale už zvykli. V závodech můžeme stále ojediněle chybovat, ale jsem si jistý, že to je součástí procesu,“ tvrdí Mattia Binotto.

Diskuse k článku

Jeden komentář: “Bylo to trapné, říká šéf Ferrari o setkání, na kterém určil jedničku”

  1. jenDalsiTeepack napsal:

    Příští rok si Ferka dají pozor a obírat o body už se nebudou.

Napsat komentář