Automobilist.com

Byl to chaos, žádná sabotáž, brání se Leclerc

Monačan popírá, že by v kvalifikaci na Grand Prix Itálie úmyslně zbrzdil svého týmového kolegu.

Štítky: Charles Leclerc Ferrari GP Itálie Zveřejněno 7. 09 2019 — Pavel Turek

Podle Leclerca se jednalo jen o souhru nešťastných okolností, a nikoliv úmysl. „Upřímně, plán byl takový, že v prvním pokusu se vytáhnu za Sebem a ve druhém to bude naopak. Z boxů jsem proto vyjel před ním. Pak nastal velký zmatek v prvních dvou zatáčkách. McLaren a renaulty v podstatě zastavily uprostřed dráhy, nemohli jsme je předjet,“ popisuje Leclerc, který tak vyvrací Vettelovo nařčení z porušení týmové taktiky.

„Rozhodně si myslím, že situace jako ve druhé zatáčce, kdy vedle sebe jely auta rychlostí 20 km/h, by se neměly stávat. Nemohli jsme je předjet. Myslím, že většina jezdců je chtěla předjet, ale neměli šanci. Byl to velký chaos ke konci, kvůli kterému spousta aut nestihla rychlé kolo.

Seb mě předjel, protože všude panoval chaos a byli jsme si vědomi toho, že čas se krátí. Tak jsem se ocitl za ním až do rovinky před Parabolicou, kde mi tým přes rádio řekl, že ho můžu předjet. Proto jsem to udělal. Ale sotva jsem stihl najet do rychlého kola. Je to škoda, protože si myslím, že jsme mohli zajet lépe.“

Skutečně se tedy Leclerc nesnažil žádným způsobem sabotovat výsledky ostatních? „Bylo to zvláštní, ale rozhodně ne úmysl z naší strany. Seb měl zcela určitě taky šanci na pole position, nechtěli jsme tak obětovat jedno auto kvůli pole position. Bylo to obtížné,“ vysvětluje Monačan.

Diskuse k článku

Napsat komentář