Vettel je naštvaný na Leclerca: Tohle jsme si nedomluvili!

Německý pilot ve službách Ferrari tvrdí, že ve třetí části kvalifikace nestihl zajet druhé kolo kvůli svému týmovému kolegovi.

2 Štítky: Ferrari GP Itálie Sebastian Vettel Zveřejněno 7. 09 2019 — Pavel Turek

Podle plánu Ferrari měl první pokus jet Vettel před Leclercem a vytvořit mu tak vzduchový „pytel“ s nižším odporem. Před druhým rychlým kolem se měli oba jezdci prohodit, to se ale úplně nestalo.

Leclerc sice vyjel na dráhu před Vettelem. Brzy si ale pozice prohodili a Leclerc se i přes Vettelovy protesty do rádia vrátil před Němce až před poslední zatáčkou. Monačan do rychlého kola najet stihl, Vettel nikoliv.

„Nejsem spokojený s tím, jak to šlo. Jako spousta ostatních jsme nestihli druhý pokus,“ běsnil po kvalifikaci Vettel. „Myslel jsem, že interně máme lepší způsob komunikace než tento. V prvním pokusu jsem byl sám vpředu.

Ve druhém pokusu jsem neměl být na čele, což ale neplatilo až do poslední zatáčky. Ale v tom bodě už jsem byl tak jako tak moc blízko, navíc bylo po kvalifikaci, takže jsem nemohl ani začít kolo. Takže s tím nemohu být spokojený, tohle jsme nezamýšleli.“

Vettel byl zaskočen počínáním svého týmového kolegy. „Překvapilo mě, že mě předjel tak pozdě. Měl být přede mnou celou dobu. Snažil jsem se dostat dopředu, ale dráhu blokovaly mclaren a renaulty. Jinak jsem spokojený s autem, kvalifikace byla dobrá. Zajel jsem opravdu dobré kolo bez jízdy v závěsu za někým. To byl rozdíl mezi prvním a horším místem.“

Diskuse k článku

2 komentáře: “Vettel je naštvaný na Leclerca: Tohle jsme si nedomluvili!”

  1. trencherman napsal:

    A už zase pláče, uplakánek :-)) Za tohle hlavně mohou týmy. Na trať se mělo vyjet dříve a né čekat na jiné, jen kvůli šanci jet v závěsu.

  2. j.ames napsal:

    Vettel může být rád, že mu nesmazali jeho čas z prvního pokusu, protože byl zcela zjevně v Parabolice všemi čtyřmi koly za bílou čárou!

Napsat komentář