Bottas si konečně zase užívá formuli 1

Po odchodu z Mercedesu se Valtteri Bottas konečně dočkal klidu a vyhnul se spekulacím o své budoucnosti. V Alfě Romeo je Fin navíc nadmíru spokojen a podle vlastních slov si snad formuli 1 nikdy neužíval víc.

Štítky: Alfa Romeo Mercedes Valtteri Bottas Zveřejněno 13. 08 2022 — Vašek Štěpánek

Valtteri Bottas strávil těžkých pět let u Mercedesu vedle Lewise Hamiltona. Finský závodník během svého působení se stříbrnými šípy navíc pokaždé dostal nejistou smlouvu na rok, a tak se během letních přestávek řešila jeho budoucnost, letos ne.

Bottas se od letošní sezony umístil v Alfě Romeo, kde má smlouvu až do roku 2025, je lídrem týmu, a to mu značně pomáhá – hlavně po psychické stránce. Zbavením se tlaku si Bottas znovu začal pořádně užívat formuli 1.

„Pro mě je tohle vlastně první klidné léto, už i ve Williamsu to vždy bylo na rok. Letos se ale nemusím stresovat a nebudu odpovídat na otázky, kde budu závodit. Je to hodně stresující a nezávidím těm klukům, kteří to letos takhle mají.

Mám pocit, že tohle je má zatím nejpříjemnější sezona. Jistě, člověk si nemůže pamatovat všechno, mám ale skutečně pocit, že tuto sezonu si užívám, jako předtím žádnou jinou a je to pro mě skutečně příjemná změna.

Ve středu pole je to fajn, mám tak více soupeřů. V Mercedesu jsme bojovali maximálně jen s jedním dalším týmem, a tak jsme neměli žádné alternativní a rozmanité strategie. Tam, kde jsem teď může dobrý pit-stop a dobré rozhodnutí přinést klidně šest pozic, zhodnotil Bottas.

Pilot Alfy Romeo si také pochvaluje atmosféru v týmu, která je podle něj uvolněnější. „Když pracuji, dělám to na maximum. Potom jsou ale chvíle, kdy v továrně být nemusím a mohu si užívat života, mám v tom příjemný balanc,“ zakončil spokojený Bottas.