Bottas se o svou budoucnost nebojí. Tuší, že všechno dobře dopadne

Fin věří, že bude ve formuli 1 působit i následující sezonu.

1 Štítky: Mercedes Valtteri Bottas Zveřejněno 12. 08 2019 — Lukáš Podstata

Valtteri Bottas je aktuálně pod velkým tlakem. Na příští ročník nemá zajištěnou smlouvu a na jeho místo se usilovně snaží dostat aktuálně rezervní jezdec Mercedesu Esteban Ocon.

Šéf německé stáje Toto Wolff přiznal, že pokud se tým rozhodne pro Ocona, zajistí Finovi místo v jiném týmu. Rozhodnutí, kdo bude týmovým kolegou Lewise Hamiltona v následující sezoně, se pravděpodobně dozvíme hned po skončení právě probíhající letní přestávky.

Podle Bottase prozatím k žádným velkým změnám v jednání nedošlo. „Situace se pro mě příliš nezměnila. Všechno je otevřené. Čekám na nějaké informace od týmu, ale mám pocit, že všechno bude v pořádku. Nemůžu momentálně říct víc, protože sám nevím, co se děje,“ řekl Bottas deníku Ilta Sanomat.

K  aktuální situaci o nové smlouvě nepřispívá ani fakt, že Bottasovy poslední závody nebyly z těch nejlepších, které v dosavadní kariéře prožil. To potvrdil i samotný pilot. „Měl jsem smůlu stejně jako na Silverstonu, kde jsem bojoval o vítězství. Závody v Německu a Maďarsku narušily můj sezonní průměr, který je jinak velice dobrý. Co se dá dělat, musím pokračovat dál v co nejlepší práci,“ hodnotí své letošní výkony pilot Mercedesu.

29letý Fin se na druhou část ročníku aktivně připravuje a nenechává nic náhodě. Znovu se zúčastní duatlonu, který nese v názvu jeho jméno „Valtteri Bottas Duathlon“. Závod se koná napříč finskou krajinou a skládá se, jak již název napovídá ze dvou disciplín: běhu a jízdě na kole. Bottasův cíl pro tento rok je minimálně vyrovnat své osobní maximum z loňského ročníku. Fin v něm dokázal obsadit celkové 10. místo.

Diskuse k článku

Jeden komentář: “Bottas se o svou budoucnost nebojí. Tuší, že všechno dobře dopadne”

  1. jenDalsiTeepack napsal:

    Bottase vyhodí…

Napsat komentář