Bottas: Mercedes mi řekl, že o Vettelovi neuvažuje

Valtteri Bottas prohlásil, že jeho aktuální zaměstnavatel Mercedes nemá v plánu angažovat Sebastiana Vettela, který po aktuální sezoně opustí Ferrari.

Štítky: Mercedes Valtteri Bottas Zveřejněno 11. 06 2020 — Lukáš Podstata

Sebastian Vettel svým rozhodnutím opustit Ferrari spustil lavinu spekulací kam by mohl zamířit. Aktuálně mu však mnoho variant nezbývá. Jediné místa jsou u Mercedesu a Renaultu. Dle slov Valtteriho Bottase, který bude u Stříbrných šípů závodit i v letošní sezoně jeho místo od příštího ročníku Němec nezaujme. „S mým týmem jsme vždy jednali férově ohledně kontraktu. Dostal jsem proto zcela jasnou zprávu, že o Sebastianovi Vettelovi neuvažují. Právě díky této informaci jsem upřímně rád, protože na mě nebude takový tlak.“ Bottasovo prohlášení je ale zajímavé, protože nedávno šéf týmu Toto Wolff řekl, že variantu Vettel a Mercedes je nutné zvážit.

Finský pilot má u Mercedesu vždy jednoletý kontrakt, který se pravidelně prodlužuje. Pro Fina navíc hovoří i fakt, že loňskou sezonu zakončil na druhém místě, a to hned za týmovým kolegou Lewisem Hamiltonem. Pokud tedy Bottas dokáže na svůj loňský výsledek navázat, je možné, že u Mercedesu setrvá nadále.

Bottas navíc řekl, že spekulace ohledně jeho místa mu přijdou úsměvné. „Víte, několikrát mě to rozesmálo. Já se budu držet svého cíle, který mám pro letošní sezonu stanoven, a to je vše.“ Bottas také přiznal, že neví, proč se Vettel rozhodl ve Ferrari skončit a jaké má další plány. „Každý dělá svá vlastní rozhodnutí. Upřímně ani nevím, jestli chce zůstat ve formuli 1 nebo ne.“