Virtuální GP Kanady se tentokrát zúčastní Bottas a Gasly

V posledních týdnech jsme si už pomalu zvykli, že místo formule 1 vidíme piloty na virtuálních tratích. Naposledy se pojede na kanadském okruhu.

Štítky: eSports Pierre Gasly Valtteri Bottas Zveřejněno 11. 06 2020 — Jiří Košta

Formule 1 se blíží do finále. Alespoň ta virtuální, která by měla končit právě tímto závodem. Očekává se návrat skutečné “královny motorsportu”. Začínat by se mělo 5. července, proto není už čas na závodění z domovů.

Poslední závod se pojede na kanadském okruhu Gillese Villeneuva společně se závodem profesionálních sim racerů. Poslední závod vyhrál Jarno Opmeer s Alfou Romeo. Druhý skončil Lucas Blakeley a třetí úřadující šampion F1 Esports Series David Tonizza z Ferrari. Slovenský závodník Filip Prešnajder tentokrát startovat nebude, jelikož podle pravidel se nesmí neoficiální závodník stáje účastnit více než dvou závodů.

Virtuální GP Kanady bude k vidění tradičně od 18:00 na televizní stanici Sport2. O hodinu později odstartuje závod reálných pilotů formule 1. Spolukomentátorem bude i tentokrát bývalý účastník F1 Esports Series Martin Štefanko.

K vidění bude po závodě v Monte Carlu i Valtteri Bottas nebo Pierre Gasly. Sestavu doplní tradičně i jezdci Williamsu George Russell a Nicolas Latifi. Připojit se má i Alex Albon nebo David Schumacher.

Diskuse k článku

Napsat komentář