Mercedes řeší přetlak zájmu: Hamilton, Bottas, Vettel, ale i George Russell

Šéf Mercedesu se vyjádřil k ožehavému tématu, které je v posledních týdnech hodně propíráno a tím je jezdecká sestava u Stříbrných šípů v příští sezoně.

Štítky: Mercedes Toto Wolff Zveřejněno 5. 06 2020 — Lukáš Podstata

Během pandemické krize se situace ohledně smluv příliš neřešila. Zlom nastal až když Sebastian Vettel neprodloužil svůj kontrakt ve Ferrari. Ihned se začalo spekulovat, že by Němec mohl spojit síly právě s Mercedesem.

Je notoricky známo, že obě sedačky budou po letošní sezoně volné. Teda spíše jedna, protože nikdo nepochybuje o tom, že Lewis Hamilton u stávajícího týmu neprodlouží. U druhé sedačky se však stále rojí spoustu spekulací, a to především o možném příchodu Sebastiana Vettela. Toto Wolff se v rozhovoru na toto „horké“ téma vyjádřil. „Sebastian je čtyřnásobný šampion. Nejde jen tak říct, ne! Musíme to probrat všichni společně a pořádně se nad touto možností zamyslet.

Na druhou stranu musím přiznat, že máme stabilní a výbornou sestavu. Musím i zmínit náš juniorský program, kde se našim pilotům také opravdu daří. Víte, kdokoliv z našeho programu může říct, že již závodit nechce, a proto nechci v červnu Sebastianovi říci, že neexistuje žádná šance. Bylo by to po mě hloupé jak z hlediska sportovního i lidského,“ uzavírá téma Vettel-Mercedes Wolff.

Druhá otázka se také týkala znovu druhé sedačky, ovšem s tím rozdílem, že Toto Wolff se snažil objasnit situaci mezi Bottasem a Russellem, kdo by mohl tvořit dvojici s Lewisem Hamiltonem. „Znovu musím říci, že se nad tím všichni v Mercedesu musíme zamyslet. Naší prioritou jsou piloti Mercedesu, Valtteri a Lewis. George je pro nás ovšem taky velmi zajímavý. Kdyby nám někdo v lednu řekl, že v první polovině roku neodjedeme žádný závod, nikdo by mu nevěřil ani vteřinu. V tomto ohledu a situaci si snažíme nechat dveře otevřené všude, protože nevíte, co se může stát.“

Poslední část rozhovoru se věnovala prodloužení kontraktu s Lewisem Hamiltonem. Podle Wolffa je vše na dobré cestě a jednání budou pokračovat od prvního osobního setkání v Rakousku. „Neviděli jsme se s Lewisem osobně od zavedení opatření. Byli jsme totiž v různých částech světa. Na druhou stranu jsme spolu byli v pravidelném kontaktu. Nepracovali jsme na žádné přímé dohodě, ale je mezi námi hodně důvěry. Jakmile se vše ustálí, věřím, že si společně sedneme a domluvíme se na prodloužení,“ uzavírá Wolff.