Bottas: Jsem fakt pomalý, musí být něco špatně s pneumatikami nebo autem

Valtteri Bottas se celý víkend v Ázerbájdžánu trápil. Podle jeho slov ale nerozumí tomu, proč se v závodě postupně více propadal.

Štítky: Mercedes Valtteri Bottas Zveřejněno 10. 06 2021 — Jiří Košta

Jezdec Mercedesu se kvalifikoval na desátém místě, osm pozic za týmovým kolegou Lewisem Hamiltonem. Dříve o víkendu Bottas uvedl, že s výkonem vozu bylo něco „zásadně špatného“. Po nedělním závodě zůstal zmaten, protože skončil za body.

„Byl to vlastně docela podobný pocit jako v sobotu, a v pátek byl opravdu hlavním problémem nedostatek tempa a nedostatečná rychlost. Brzy po startu jsem věděl, že se nebudu moct vyrovnat ostatním. Zvlášť když byl jeden z Aston Martinů přede mnou, nemohl jsem držet krok. Takže jsem zmatený a je to opravdu divné.”

V Baku měla auta Mercedesu různá zadní křídla. Bottas ale nevěří, že rozdíly mezi jeho vozem a vozem kolegy Hamiltona tvořily velkou část propasti mezi nimi.

„Myslím, že je to něco, co musíme přezkoumat, ale víme, že to nebude moc, bude to maximálně jedna desetina. Takže si nemyslím, že je to klíčová věc, protože jsme víkend začali se stejným křídlem a stále jsem byl za Lewisem, navíc s dostatečnou rezervou.

Tento typ víkendu si nepamatuji. Byly víkendy, kdy jsem měl špatné chvíle, ale vždy jsem v určitém okamžiku měl tempo. Ale tento víkend to bylo pořád  A ještě o víkendu jsem nepochopil, co je špatně, a vím sám dobře, kde je limit a nemohl jsem jet rychleji. To není normální. Takže je to něco, co musíme pochopit, než odjedeme do Francie,” dodává závodník.

Jednou z příčin ale mohly být i pneumatiky, se kterými nedokázal jezdec správně pracovat. Pro víkend ve Francii by to mohlo být s Mercedesem trochu lepší, protože charakteristika okruhu bude “stříbrným šípům”  vyhovovat více.

Fiat bude plně elektrickou automobilkou