Šéf Red Bullu nechápe, proč Mercedes tak moc střílí do vlastních řad

Šéf Red Bullu Christian Horner říká, že nesouhlasí s tím, jak konkurenční šéf Mercedesu Toto Wolff kritizoval svůj vlastní tým Formule 1 kvůli jeho výkonům v posledních závodech.

Štítky: Christian Horner Mercedes Red Bull Zveřejněno 10. 06 2021 — Jiří Košta

Wolff po závodě v Baku nedokázal skrýt své zklamání, protože naznačil, že vystoupení Mercedesu je „nepřijatelné“, pokud chce bojovat o Red Bull o titul. Bylo mu jasné, že stáj se sídlem v Brackley nedostatečně pracuje a že všichni v týmu, včetně jeho samotného, potřebují na sobě zapracovat.

„Frustruje nás nejen incident na konci. Celkově to nesplňuje naše vlastní očekávání. Všichni společně: Lewis, inženýři, já, všichni v týmu,” prohlásil tehdy šéf Mercedesu.

Mercedes uznává: Naše forma je neakceptovatelná

Horner řekl, že byl překvapen tím, jak otevřený byl Wolff proti svému týmu, o víkendu, kdy se dvojice zapojila do veřejné slovní války ohledně flexibilních křídel monopostů. „Myslím, že o tomto komentáři se během víkendu hodně napovídalo. Nikdy se nebojí svůj tým tak veřejně kritizovat, s čím nesouhlasím. Ale to je jeho výsada.”

Přestože Verstappen po defektu pneumatiky nedokončil závod v Baku, Red Bull dokázal díky vítězství Sergia Péreze alespoň navýšit svůj náskok v poháru konstruktérů. Vzhledem k tomu, že Red Bull nyní udržel vedení v obou pohárech, necítí se po víkendu Horner špatně. „Vypadalo to, že uděláme trochu větší škody, než jsme nakonec udělali, ale musíme se chopit našich příležitostí, když se naskytnou,” řekl.

Horner připustil, že vnější faktory, jako je selhání pneumatik, které utrpěl Verstappen, budou hrát v souboji o titul rozhodující roli.

Fiat bude plně elektrickou automobilkou