Bottas je lepší týmový kolega než Rosberg, tvrdí Hamilton

Lewis Hamilton a potažmo Toto Wolff vyjádřili svoji spokojenost s Valtterim Bottasem. Atmosféra v týmu je podle nich o moc lepší než za časů Nika Rosberga.

7 Štítky: Lewis Hamilton Mercedes Nico Rosberg Valtteri Bottas Zveřejněno 13. 06 2017 — Lukáš Štěrovský

Po problémových letech, kdy u Mercedesu závodili Lewis Hamilton a Nico Rosberg, což s sebou přineslo pár vyhrocených momentů (vzpomeňte například na kolizi v loňské Velké ceně Španělska) a také zhoršení vztahu mezi oběma jezdci, kteří byli kamarády od společných let v motokárách, zažívají letos Stříbrné šípy období klidu.

Valtteri Bottas, který nahradil Nika Rosberga poté, co Němec získal titul a rozhodl se ukončit kariéru, je podle Lewise Hamiltona ideálním týmovým kolegou. Fin má smlouvu sice pouze na letošek, přesto by se Hamilton přimluvil už nyní za její prodloužení.

„Mám z toho o moc lepší pocit, než když byl v týmu Nico,“ prozradil Brit. „Je to hodně odlišné, lepší. Valtteri mě podporuje. Je to úplně jiná úroveň profesionality. Jako tým jsme teď více sjednoceni. Když bude potřeba udělat opak, podpořím zase já jeho.“

Vzájemný vztah svých svěřenců si pochvaluje i šéf Mercedesu Toto Wolff. „Podívejte se jen na to, jak spolu komunikují na stupních vítězů,“ těší Rakušana. „Je to zcela odlišné, než to bylo s Lewisem a Nikem.“

Právě Toto Wolff během GP Kanady prohlásil, že by se nedivil Rosbergově návratu, třeba s Ferrari. Rosberg ale svým následným prohlášením podobné spekulace rázně popřel.

Rosberg: Není důvod, abychom s Hamiltonem nebyli znovu přátelé

Diskuse k článku

7 komentářů: “Bottas je lepší týmový kolega než Rosberg, tvrdí Hamilton”

 1. Mansell napsal:

  A o podpoře bych být jim moc nemluvil,,jak je to dlouho co si stěžoval na sdílení dat, že by měsíc :))

 2. Mansell napsal:

  Lewis nemá rád konkurenci uvnitř vtýmu, až bude, zase to bude stejné jako mnohokrát dříve.

 3. Louis65 napsal:

  Vsak az se BOT kvalitativne HAM vyrovna, tak mu usmev na rtech zmizi. A bude to zase jako za ROS.

 4. Situs napsal:

  Je to pochopitelné že se mu teď lépe dýchá, je mnohem lepší nemít v týmu konkurenci a navíc mít „podporu“ toho druhého. Slova že je to úplně jiná úroveň profesionality a že tým je teď více sjednocen jsou v tomto kontextu velmi úsměvná.

 5. Louis65 napsal:

  Vzdyt to je nesrovnatelne! HAM tenkrat prisel do tymu kde ROS byl doma, tak bylo jasne, ze meli rozepre, kdyz ho HAM zacal porazet. BOT je nyni v tymu ten novy a zatim HAM neporazi a zatim se v tymu jen seznamuje a rozhlizi. Navic se nemusi soustredit jen na sebe, protoze konecne maji spolecneho nepritele – Ferrari.

 6. zdenovaci napsal:

  No tak to je jasne,ze mu zatim Bottas vyhovuje.Zatim ho neporazi a nebere mu titul. Kdyby k tomu doslo,tak by opet ukazoval svuj nafoukany,arogantni, kysely ksicht

 7. NakasiBMW napsal:

  Valtteri mě podporuje 😀 jen aby jsi se nepřepočítal…

Napsat komentář