Verstappen: Už teď se obávám o příští sezónu

Velkou cenu Kanady měl po startu výtečně rozjetou. Maxe Verstappena ale zastavily problémy pohonné jednotky Renault. U té navíc nejsou v plánu žádné úpravy, a to až do konce této sezóny. Nizozemec se proto už nyní strachuje o tu nadcházející.

4 Štítky: Max Verstappen Red Bull Zveřejněno 13. 06 2017 — Josef Nekvinda

Tým Red Bull načal sezónu 2017 v rozpacích. Zpočátku to totiž vypadalo, že šasi nápojového giganta nebude stačit na konkurenci v podobě Mercedesu, a dokonce ani Ferrari. Kanada ovšem ukázala na možnou změnu úhlu pohledu. Znovu proto vyvstávají otazníky nad prací motorářů z Renaultu, jehož je Red Bull zákazníkem. Rakouský tým věří, že právě pohonná jednotka jej stojí lepší umístění.

Tyto pocity jsou navíc umocněny informacemi, které proudí z francouzské továrny. Ta totiž upozornila, že žádné velké úpravy své pohonné jednotky na letošní rok neplánuje a namísto toho se soustředí na kontinuální vývoj pro rok 2018. To po zmařené GP Kanady pochopitelně nenechalo chladným Maxe Verstappena.

„Tým je jednoznačně schopný vítězit,“ sdělil mladý závodník v televizní show Peptalk. „Můžete si všimnout výrazného pokroku na autě, ale nyní musí přijít na řadu i výkon motoru. Jak jste se ale mohli dočíst, ten letos nebude. A to mě znepokojuje.

Něco nám slíbili, a namísto toho v letošní sezóně dorazilo jen málo z oblasti inovací. To je velkým zklamáním a já už se obávám i o příští rok. Tuto sezónu jsme chtěli útočit na titul jako tým, avšak jsme od tohoto cíle hodně daleko,“ nechal se dále slyšet Verstappen.

Totálně na nic. Tak označil Verstappen právě probíhající sezónu poté, co byl nucen z kanadského klání odstoupit ze druhého místa. Navíc v době, kdy podle svých slov nalezl to správné tempo.

„Po pěti šesti kolech jste mohli vidět, jak byl Lewis rychlejší. S tím, jak jsem vzdálil těm za mnou, jsem se chtěl soustředit už jen na svůj závod. Po nějakých deseti kolech se dostáváte do takového strojového tempa a už se staráte jen o to svoje. Avšak stačila dvě kola a všechno přestalo fungovat. Takové věci se pochopitelně stávají, i když samozřejmě nechcete, aby se to dělo. Takže na tom je třeba pracovat. Všechno by v prvé řadě mělo fungovat a vy musíte být schopni závod dokončit,“ vracel se k nepovedenému vystoupení nizozemský talent.

Odstoupit z druhého místa? Pech a absolutní pitomost!

Diskuse k článku

4 komentáře: “Verstappen: Už teď se obávám o příští sezónu”

 1. Josef Nekvinda napsal:

  Pochopitelně, že ne. Avšak spolupracuje s rekuperačními systémy.

  Louis65:
  A baterii snad vyrabi Renault?

 2. Louis65 napsal:

  A baterii snad vyrabi Renault?

 3. Josef Nekvinda napsal:

  Šlo o baterii, což je součást balíku „pohonná jednotka“

  Louis65:
  Za odstoupeni ale snad motor nemohl, ne?

 4. Louis65 napsal:

  Za odstoupeni ale snad motor nemohl, ne?

Napsat komentář