Bitva s Leclercem podle Vettela Ferrari prospívá

Sebastian Vettel tvrdí, že s Charlesem Leclercem tvoří dvojici, ze které může Ferrari spíše těžit, než kvůli které by mělo ztrácet.

Štítky: Ferrari Sebastian Vettel Zveřejněno 1. 06 2019 — Lukáš Štěrovský

Přestože má Scuderia problémy – Vetel zvažuje konec kariéry a vztahy s Leclercem po monackém víkendu podle italských médií poněkud ochably (těžko říct, nakolik tomu lze věřit; podle nás spíše ne), – Ferrari má dobrou jezdeckou základnu.

Alespoň to tvrdí Sebastian Vettel. „Myslím, že mít dva rychlé jezdce je pozitivní, navzájem se tlačíme k lepším výkonům,“ tvrdí Němec, který předchozí roky po boku  Kimiho Räikkönena zažíval klidnější časy. Že by to ale s Finem měl vyloženě jednoduché, to si Vettel nemyslí.

„Ve vší upřímnosti a se vším respektem si nemyslím, že bych v minulosti měl ‚lehké‘ týmové kolegy. Neřekl bych, že Kimi je pomalý. Samozřejmě jsou s Charlesem rozdílní, jak z hlediska lidského, tak i řízení.

Je zřejmé, že Charles je velmi talentovaný a rychlý, takže myslím, že pro tým je to dobrá situace: mít dva jezdce, co navzájem tlačí auto na hranici možností, kterou se pak snaží posunout dál,“ dodává Vettel.

„Neřekl bych, že Kimi je pomalý.“

Sebastian Vettel o svém bývalém kolegovi

Diskuse k článku

Napsat komentář