Na Räikkönenovo pokračování nebudou mít nová pravidla vliv

Pilot Alfy Romeo Kimi Räikkönen má platnou smlouvu s týmem i na příští rok, ve kterém Fin oslaví už 41. narozeniny. Nevylučuje ale, že by ještě mohl v šampionátu pokračovat i po roce 2021 – nehledě na podobu nových pravidel chystaných pro tento ročník.

Štítky: Kimi Räikkönen Zveřejněno 1. 06 2019 — Lukáš Štěrovský

Räikkönen už má na kontě oficiálně 300 účastí ve velkých cenách, čímž se zařadil na páté místo historických tabulek. Pokud se nestane nic neočekávaného, Fin se ještě letos dostane na pozici číslo dvě. Na prvního Rubense Barrichella (326 účastí) mu pak bude chybět jedenáct závodních víkendů, které by měl nasbírat v roce 2020.

A možná přidá i další o rok později. „Samozřejmě mám kontrakt pro další rok. Pak se uvidí, jak vše půjde a jestli budu mít zájem pokračovat,“ říká Fin. Na jeho rozhodnutí určitě nebudou mít vliv nová pravidla. „To nebudou. Protože koneckonců, když se mění pravidla, nikdy nevíte, co se stane. Obecně budete mít pořád velké týmy na čele, protože mohou zkoumat a vyvíjet mnoho odlišných věcí a najít to nejlepší řešení.

Asi by z hlediska sportu, ne jen kvůli jezdcům, bylo hezké, kdyby si všechny vozy byly o hodně blíž. Ale upřímně, to je velká neznámá. Můžeme hádat, jak to bude, ale nebude to mít dopad na řízení. Bůhví, jak to nakonec s novými pravidly nakonec dopadne,“ naráží Räikkönen na fakt, že definitivní podoba regulí ještě není dohodnutá.

Střed pole Icemanovi nevadí

Po přestupu z Ferrari do Alfy Romeo se Räikkönen už nemůže prát o stupně vítězů, zavděk musí vzít v nejlepším případě pozicemi na bodech, což mu ale nevadí. „Nemám to tak, že bych si říkal něco jako ‚musíme být tady, a pak budu šťastný, ale pokud budeme pět bodů za touto pozicí, pak budu zklamaný‘. Jsou to jen čísla. Dokud budeme mít na konci roku pocit, že jsme udělali všechno, co jsme mohli, a posunuli se vpřed, budeme moci být pyšní.

Myslím, že jsme rok odstartovali v pohodě. Podle mého jsme sice mohli být lepší v prvních závodech, a obzvláště ve Španělsku to pro nás bylo těžké, ale tak to někdy chodí. Potřebujeme být zaměření sami na sebe a nekoukat, co se děje kolem nás. Samozřejmě můžeme vidět čísla a to, kde jsme v šampionátu, ale náš cíl je vše chápat a zlepšovat se. Vše bereme krok po kroku. Pokud budu poslední, budu poslední. Pokud budu desátý… nezáleží na tom. Život se nemění podle toho, jak dopadl poslední závod,“ tvrdí finský pilot.

„Život se nezmění podle toho, jak dopadl poslední závod.“

Kimi Räikkönen – Alfa Romeo

Diskuse k článku

Napsat komentář