Média unisono: Alonso podepsal smlouvu s Renaultem

Vypadá to, že návrat dvojnásobného šampiona F1 Fernanda Alonsa přešel z fáze spekulací do stavu, kdy je podpis s Renaultem v podstatě jen formalitou. Zprávu o tom, že se tak skutečně stane, dnes zveřejnil s odvoláním na své zdroje i důvěryhodný server britské televizní sítě BBC (později se zpráva objevila i na webu britské TV stanice Sky Sports, ovšem bez odvolání na konkrétní zdroje).

Štítky: Fernando Alonso Renault Zveřejněno 7. 07 2020 — Lukáš Štěrovský

Zprávy tak potvrzují dřívější spekulace ze Španělska, které vzešly od novinářky Noemí de Miguelové, jež o víkendu byla přímo v padoku Grand Prix Rakouska. Zdroje BBC tvrdí, že oznámení Alonsa u Renaultu pro rok 2021, kde nahradí Daniela Ricciarda, by mělo proběhnout každou chvílí, zřejmě už ve středu.

Stáj francouzské automobilky sdělila skrze svého tiskového mluvčího, že tuto spekulaci nebude komentovat.

Prakticky všechny indicie ale ukazují na Alonsův návrat do F1 po dvou letech. Španělův manažer a bývalý šéf u Renaultu, Ital Flavio Briatore, je prý s týmem v kontaktu od podzimu. Podle něj je Alonso motivovaný a připravený znovu naskočit do šampionátu. Minulý měsíc Alonsa jako jednu z možností zmínil šéf Renaultu Cyril Abiteboul. Alonso prý vidí velkou příležitost ve změnách pravidel pro sezonu 2022, zřejmě by se tedy jednalo o víceletou, pravděpodobně dvouletou smlouvu. Tou dobou mu ale bude už 40 let…

Španělsko žije Alonsovým návratem do Renaultu. Reportérka F1 slibuje prohlášení automobilky