Problém Mercedesu s převodovkami je koncepční – jedná se o vlastnost vozu

Mercedes řeší výrazný koncepční problém s převodovkami, který je dán koncepcí jeho F1 W11 EQ Performance, a tím pádem není snadno řešitelný. Souběh faktorů generuje elektronický šum, který převodovku vozu ohrožuje.

Štítky: Mercedes Technika Zveřejněno 7. 07 2020 — Tomáš Richtr

Mercedes měl během GP Rakouska obavy o své převodovky. Na vině je hromadící se elektronický šum. Elektronický šum je náhodné kolísání nebo tvorba nežádoucího samovolného elektrického signálu, jehož hlavním znakem je to, že jde o nechtěnou a rušivou složku elektrického signálu.

Mercedes se s problémem potýkal už od pátečních tréninků a v závodním režimu jízdy, která se vyznačuje agresivním atakováním přísných obrubníků Red Bull Ringu, problém jen zesílil. S problémem se Mercedes potýkal také během soboty.

“Vypadá to, že jde o nějakou vlastnost našeho vozu,” řekl šéf inženýringu Andrew Shovlin. “Když auto znovu postavíme a vyšleme na dráhu, problém se znovu objeví. Je jen otázkou kdy.”

Problém spočívá ve formě elektronické interference mezi různými systémy auta, což má dopad na převodovku a její senzory.

“Nejde o jednu věc, je to kumulování elektronického šumu. To pak interferuje s různými systémy. A má to vliv na spoustu dalších věcí,” vysvětlil Andrew Shovlin.

Náprava si žádá úpravy na převodovce, ale její konstrukci údajně nebude nutné měnit.