Auto na to mělo, ale nedokázal jsem zajet dobré kolo, lituje Hamilton

Hořkosladkou příchuť mělo kvalifikační počínání Mercedesu. Zatímco Valtteri Bottas ukořistil první místo, Lewis Hamilton se trápil a výsledkem je „až“ pátá příčka.

1 Štítky: GP USA Mercedes Zveřejněno 3. 11 2019 — Lukáš Štěrovský

„Jak ho tak znám, bude bojovat tvrdě,“ říká ke složení startovního roštu Valtteri Bottas, jediný možný Hamiltonův konkurent v souboji o mistrovský titul. „Lewis nesnáší porážky. Chce vyhrávat, jako my všichni. Nepotřebuje tolik bodů, ale chce vyhrát titul dobrým výsledkem. A tomu se pokusím zabránit,“ slibuje Fin.

Sám Hamilton ale po kvalifikaci nepůsobil příliš bojovně. „S autem to nemělo co dělat, šlo jen o mě. Nedokázal jsem zajet dobrá kola, auto na to mělo. V závodě se to pokusím napravit, ale nečekám zázraky. Nemyslím si, že je tenhle závod vyloženě důležitý, po něm budou další dva, přistupuji ke všem stejně,“ tvrdí.

Aby toho nebylo málo, Brit to také schytal od Maxe Verstappena za to, že při přípravě na rychlé kolo předjel Daniila Kvjata tak nešťastně, že málem zavřel jezdce Red Bullu, který se dral dopředu. „Každý se zařazoval a dělal si prostor, jenom Lewis jel, jako by kolem nikdo jiný nebyl, bylo mu to jedno,“ dušuje se Nizozemec.

Hamilton v USA zatím nepůsobí dobrým dojmem.

Diskuse k článku

Jeden komentář: “Auto na to mělo, ale nedokázal jsem zajet dobré kolo, lituje Hamilton”

  1. Kakanen napsal:

    Jo, no, Hamilton už není to co býval. Olejíček zakázaný, pneu na míru Mercedesu bohužel zůstaly. ☹️Už jim nezbývá nic jiného než bonzovat na Ferrari u FIA. Tudíž je tímto kapánek rozhozený, proto tak „špatný“ kvalifikační výsledek. 😎

Napsat komentář