Vettel chce znát co nejvíce taktických možností, Leclerka štve ztracený trénink

Sebastian Vettel byl zklamaný ze svého druhého měřeného kola v Q3, kde byl podle svých slov příliš agresivní. Charles Leclerc čtvrté místo bere vzhledem k okolnostem, které prozatím ovlivnily jeho závodní víkend.

Štítky: Ferrari GP USA Zveřejněno 3. 11 2019 — Lukáš Podstata

Ferrari ovládlo po letní přestávce všechny kvalifikace a na okruhu v Austinu italský tým usiloval o prodloužení této série. Proti tomu byl ovšem Valtteri Bottas z Mercedesu, který dokázal druhého Sebastiana Vettela porazit o pouhých dvanáct tisícin vteřiny a přerušil tak kvalifikační nadvládu Ferrari.

Sebastian Vettel byl proto po kvalifikaci lehce zklamaný, ale věří, že v závodě dokáže napodobit loňský počin Kimiho Raikkonena, který startoval druhý, ale v cíli se radoval z vítězství.

„Zítra budu startovat osm metrů za Valtterim, což se může zdát divné, protože mezera v kvalifikaci byla rozhodně menší. Dvanáct tisícin je opravdu málo, a tak mohu s určitostí říct, že jsem měl trochu smůlu. Musím ale uznat, že při mém prvním měřeném kole jsem si pouze chtěl nastavit čas, abych mohl v druhém pokusu zrychlit. Bohužel jsem byl ale příliš agresivní a možná se trať trochu zpomalila.

Pokud jde o naše pneumatiky, bude velmi důležité nedělat od začátku žádné chyby. Minulý závod jsme viděli, že riskování se někdy může vyplatit. Proto si před závodem sedneme a pečlivě zanalyzujeme možné situace. Víme, že naše závodní tempo není tak silné jako kvalifikační, ale myslím si, že jsme dostatečně zlepšili aspekty našeho vozu a věřím, že to bude dobré,“ tvrdí Vettel.

Oproti tomu Charles Leclerc, týmový kolega Vettela, zažil sobotní den jako na houpačce. Ve třetím tréninku hned při svém prvním kole odstavil svůj monopost a do dalšího průběhu tréninku nezasáhl. Navíc musel pro kvalifikaci nasadit starší pohonnou jednotku. Jak sám Monačan potvrdil ztráta času ho nejspíše stála lepší výsledek.

„Tento víkend jsem ztratil opravdu hodně času, protože jsem vynechal polovinu prvního volného tréninku a celý třetí. Kvalifikace pro mě nebyla snadná. Není to ideální, ale je to součást závodění. Po Q2 jsem sice získal určité sebevědomí a důvěru v monopost, ale v poslední části byla naše konkurence opravdu hodně rychlá. Vždy jsem sebekritický a očekávám od sebe víc, ale musím uznat, že čtvrté místo je maximum, pokud vezmeme v úvahu všechny faktory.

Momentálně se již plně soustředím jen na samotný závod. Start je hodně ošemetný a já doufám, že mi nabídne příležitosti k předjíždění. Celý tým ví, že naše závodní tempo není tak oslnivé, jako to kvalifikační, ale s týmem jsme na autě opravdu hodně pracovali a já věřím, že změny, které jsme provedli se vyplatí,“ říká odhodlaně Leclerc.

Diskuse k článku

Napsat komentář