Aston Martin se chystá na motory Honda

Nepřítomnost Hondy v F1 bude mít krátké trvání. Od roku 2026 se výrobce, který v současnosti nadále poskytuje externí podporu Red Bullu, vrátí do GP a bude dodávat své motory Astonu Martin.

Štítky: Aston Martin Honda Zveřejněno 23. 05 2023 — Jiří Košta

Sňatek potvrzuje velké ambice Astonu Martin Lawrence Strolla, který aktuálně zaujímá druhé místo v mistrovství světa konstruktérů, ale činí tak s motorem Mercedes, a který od samotného Mercedesu využívá i převodovku a zadní zavěšení jako celek.

Má to ale dvě omezení: jedno z hlediska výběru designu, druhé kvůli skutečnosti, že pohonná jednotka není exkluzivní. Vstupem do Hondy získal tým ze Silverstone dvě věci v jednom. I když je tu i druhá strana mince, kterou představují neznámé, jelikož poslední vstup Hondy do F1 nebyl v úvodu úspěšný.

Problémů je zde ale na první pohled hned několik.

Daimler, který vlastní Stříbrné šípy, vlastní menšinový podíl v automobilové skupině Aston Martin Lagonda. Druhá se týká jezdců: Fernando Alonso, kterému se v roce 2023 daří velmi dobře, měl smíšené vztahy s Hondou, když tokijský výrobce dodával motory McLarenu v letech 2015 až 2017. To, kromě věkového faktoru (v roce 2026 bude Španělovi 45), činí jeho přítomnost v týmu za tři roky málo pravděpodobnou. Bez ohledu na to, co se stane s Lancem Strollem, synem majitele týmu, který je v současnosti partnerem Fernanda.

Dalším potvrzeným hostem nejbližšího KOLO na KOLO 1. června v Liberci je Miloš Pokorný. VSTUPENKY ZDE.

To vše se jistě projeví na trhu pilotů, protože místo Astonu Martin by se mohlo stát velmi žádaným. Dokonce i pro někoho, jako je Charles Leclerc, jemuž vyprší smlouva s Ferrari na konci roku 2024. Návrat Hondy každopádně přivádí do F1 dalšího skvělého konstruktéra.

Tesla zvýší napětí na 48V!