Aston Martin má ještě peníze i kapacitu na vývoj auta. Od Zandvoortu slibuje změny

Aston Martin je i nadále v situaci, kdy má v rámci rozpočtu na rok 2023 peníze na vývoj vozu a plánuje je využít ještě letos.

Štítky: Aston Martin Zveřejněno 20. 08 2023 — GPF1.cz

Tým zahájil letošní sezónu jako druhý nejrychlejší na startovním roštu, ale od té doby se propadl výkonnostně dolů. U Astonu jsou si však jisti, že díky možnostem vývoje, které mají stále k dispozici pro svůj Aston Martin AMR23, dosáhnout dalšího zrychlení.

“Nikdy neexistuje jedna věc a myslím, že je často nebezpečné se zaměřit na jednu věc [e zlepšení,” řekl výkonnostní ředitel Aston Martin Tom McCullough.

“Naším úkolem je pochopit, co jsme vlastně udělali s naším vozem na trati, vzhledem k vývojovému nástroji, kde je naše relativní konkurenceschopnost v zatáčkách s nízkou, střední a vysokou rychlostí, rychlost na rovinkách – s DRS a bez něj. Každá trať má samozřejmě také jiné požadavky. Takže po této stránce analýzy si myslím, že jsme pochopili, co jsme s vozem udělali.

Vývoj, který přijde v druhé polovině sezony, už některé oblasti skutečně řeší. Samozřejmě se snažíte řešit oblasti, ve kterých nejste tak silní. Myslím, že opravdu od Zandvoortu budeme mít nějaký kontinuální vývoj, jako jsme to dělali celý rok. Stále nám zbývá dobrý rozpočet na to, abychom mohli pokračovat v usilovném vývoji našeho vozu. A to je náš plán pro druhou polovinu sezony.”