Aston Martin je rychlý jako formule 2

Legendární hláška Fernanda Alonso „GP2 engine“, kterou reagoval na špatnou formu motoru Honda, má nástupce. Sebastian Vettel označil tempo Aston Martinu ve Velké ceně Španělska za srovnatelné s kvalifikační rychlostí vozů F2.

Štítky: Aston Martin GP Španělska Sebastian Vettel Zveřejněno 26. 05 2022 — Lukáš Štěrovský

Od Astonu se na okruhu Catalunya čekalo hodně, jelikož tým přivezl prakticky zcela nový vůz inspirovaný Red Bullem –  dokonce tak moc inspirovaný, až se do vyšetřování musela zapojit Mezinárodní automobilová federace.

Jenže výsledky v průběhu víkendu byly nakonec prachbídné. V kvalifikaci z toho bylo jen 16. a 17. místo, v závodě dokončil Vettel jako 11. a kolega Lance Stroll 15.

„Myslím, že to bylo těžké kvůli velkému horku (v závodě byla teplota vzduchu kolem 36° C, pozn. red.). Pneumatiky klouzaly a my museli jet pomalu,“ vysvětluje Sebastian Vettel špatnou formu Aston Martinu AMR22.

„Pneumatiky jsme sice zvládli lépe než ostatní, ale jeli jsme tak kvalifikačním tempem formule 2. V autě bylo navíc opravdu horko. Za jedenácté místo body nemáme, přitom jejich zisk byl náš cíl,“ lituje Němec.