Ricciardo nenaplňuje očekávání McLarenu

Špatná forma Australana, kterou oplývá od svého přestupu do McLarenu v sezoně 2021, se nelepší. Budoucnost Daniela Ricciarda je tak nejistá.

Štítky: Daniel Ricciardo Lando Norris McLaren Zak Brown Zveřejněno 26. 05 2022 — Lukáš Štěrovský

Přestože Ricciardo vloni získal na Monze pro tým z Wokingu první výhru po více než osmi letech, v celkovém součtu jej kolega Lando Norris, který s McLarenem nedávno podepsal smlouvu až do sezony 2025, porazil. A poráží jej pravidelně i v letošním roce.

Ve Španělsku skončil Norris i s angínou na osmé pozici, zatímco zdravý Ricciardo dojel 12. a na body už s Britem prohrává v poměru 38:11.

A to se nelíbí výkonnému řediteli McLarenu Zaku Brownovi. „Samozřejmě bychom rádi viděla Daniela mnohem blíže Landovi, jak spolu svádějí dobrý souboj. Ale Lando má momentálně určitě výhodu. Daniel se ve voze prostě ještě stále necítí dobře.

Snažíme se dělat vše, co je v našich silách, ve Španělsku to ale opět bylo zklamání… Kromě Monzy vloni a během pár dalších závodů nenaplnil naše očekávání, která jsme od něj měli,“ nebral si Brown servítky.

Napadá ho, jak situaci zvrátit k lepšímu? „Myslím, že můžete jedině dál tvrdě pracovat jako tým, komunikovat a doufat, že cokoliv momentálně neklape, se brzy zlepší,“ krčí rameny. „Podle mého to ale také ukazuje na to, jak dobrý Lando je.

Když se podíváte na bodový rozdíl mezi Charlesem Leclercem a Carlosem Sainzem u Ferrari, mezi Maxem Verstappenem a Sergiem Pérezem u Red Bullu, všude jsou rozdíly. Lando je v současnosti asi jedním z nejlepších jezdců na světě,“ dodává Zak Brown na adresu Ricciardova trápení.