Aston Martin bude taky safety car. Mercedes nově v červeném

Ve velkých cenách F1 se počínaje letošní sezonou budou střídat dvě značky safety caru a medical caru. K Mercedesu se nově přidá Aston Martin. Vozy Mercedesu nově budou jezdit v jasně červené barvě, a to díky partnerství Mercedesu s kalifornskou společností CrowdStrike věnující se kybernetické bezpečnosti.

Štítky: Aston Martin Bezpečnost Mercedes Safety car Zveřejněno 8. 03 2021 — Tomáš Richtr

Automobilky Aston Martin a Mercedes spolu úzce spolupracují a nově sdílejí podstatně větší objem výzkumu a vývoje (R&D). Lawrence Stroll, který je hlavním architektem obrovských změn v automobilce Aston Martin, která od letoška dala své jménu také týmu F1 s piloty Sebastianem Vettelem a Lancem Strollem, se těší velmi dobrému vztahu s jiným úspěšným podnikatelem, spolumajitelem a šéfem týmu F1 Mercedes Totem Wolffem. Synergická spolupráce obou značek na poli formule 1 je logickým vyústěním.

Mercedes zůstává u stávajících modelů safety caru a medical caru, ale nově pojede ve výrazně červené barvě. Aston Martin bude mít klasickou zelenou.

Safety Car:
Aston Martin Vantage
Mercedes-AMG GT R

Medical Car:
Aston Martin DBX
Mercedes-AMG C 63 S Estate

Extreme E je první genderově vyváženou závodní sérií

Obě značky se budou střídat, v Bahrajnu o posledním březnovém víkendu začíná Aston Martin. Jezdci za volanty obou vozů zůstávají: Bernd Mayländer bude nadále řídit safety car, za volantem medical caru bude Jihoafričan Alan van der Merwe.

Mercedes provozuje safety car a medical car již od roku 1996.