Mercedes představil revoluční Safety Car a Medical Car

Mercedes odhalil své aktualizované bezpečnostní a lékařské vozy pro sezonu 2022 formule 1. Premiéru budou mít už v Bahrajnu, přičemž i letos se budou střídat s Astonem Martin.

Štítky: medical car Mercedes Safety car Zveřejněno 8. 03 2022 — Jiří Košta

Mercedes-AMG GT Black Series bude sloužit jako oficiální Safety car pro polovinu letošních závodů, protože Mercedes nadále sdílí povinnosti s Astonem Martin.

Black Series nahrazuje Mercedes-AMG GT R, který Mercedes dodal jako Safety car v loňském roce, zatímco předchozí C 63 S kombi, který byl používán od roku 2015, je nahrazen jako lékařský vůz GT 63 S 4MATIC+. Podle Mercedesu jde o nejvýkonnější edice těchto vozidel.

Jednou z výrazných změn na novém Safety Caru je odstranění světelné lišty, která dříve seděla na střeše. To bylo nahrazeno novým systémem světelné signalizace, který je zabudován do čelního skla, stejně jako na zadním spoileru.

Zadní registrační značka se také rozsvítí v příslušných barvách, aby signalizovala jezdcům během závodů, zatímco světla na bočních oknech pomohou divákům na tribunách vidět, kdy se Safety Car chystá vjet do boxů.

Uvnitř kokpitu bude Bernd Maylander za podpory Richarda Darkera, který má přístup ke dvěma monitorům se všemi závodními informacemi a televizním záznamem, aby mohl sledovat pole F1 na trati.

„Od roku 1996 – to je každý rok po více než čtvrt století – Mercedes-AMG dodává vozy formule 1 v nouzových situacích,“ řekl Christoph Sagemuller, šéf motorsportu Mercedes-AMG GmbH.

„Ve své roli oficiálního bezpečnostního vozu F1 naše výkonné vozy bezpečně vedly pole formule 1 po trati, když byly vyzvány za špatného počasí nebo v případě nehody. V případě potřeby je náš oficiální lékařský vůz F1 na místě co nejrychleji.

Abychom to zajistili, máme sezonu 2022 ještě více rychlosti s našimi dosud nejvýkonnějšími modely, AMG GT Black Series a AMG GT 63 S. A co víc, jejich výkon na trati ukazuje jejich nefiltrovanou motoristickou DNA. více než kterýkoli z jejich předchůdců.”

Bezpečnostní a lékařský vůz si zachová červenou barvu, kterou Mercedes přijal v loňském roce, a bude mít sponzorství od Crowdstrike.

O víkendech, kdy Mercedes nedodává vozidla, bude Aston Martin Vantage a Aston Martin DBX SUV sloužit jako bezpečnostní a lékařský vůz.