Šéf Williamsu Jost Capito otevřeně o šancích dalšího vývoje týmu

Jako šéf Volkswagenu zažil úspěchy v mistrovství světa v rallye. Štace v McLarenu, kam přestoupil v roce 2016, se mu sice úplně nevyvedla, teď je ale odhodlán navázat na dřívější triumfy. Jost Capito, nový šéf Williamsu, je přesvědčen, že tým z Grove může bojovat o příčky nejvyšší. Chvíli to ale potrvá.

Štítky: Jost Capito Williams Zveřejněno 9. 03 2021 — Lukáš Štěrovský

Capito, kterého Williams jako svého šéfa jmenoval v prosinci a v pátek se jednalo o jeho premiéru v barvách stáje, poskytl rozhovor u příležitosti představení nového vozu FW43B. Bývalého závodníka uklidňuje hlavně fakt, že tým spravuje americká investiční firma Dorilton, takže o jeho budoucnost je postaráno.

„Než abychom tvrdili, že budeme v roce 2022 vyhrávat, raději pracujeme na dlouhodobé strategii, střednědobých a krátkodobých cílech,“ objasňuje Capito. „Pokud budeme mít realistické cíle, které budeme plnit, tak se krok za krokem přiblížíme k dalším cílům, budeme zlepšovat technologii, která nás posune vpřed. Věřím, že s takovou strategií se budeme moci zaměřit zase na čelo startovního roštu.“

Williams představil letošní FW43B

Na začátku hybridní éry v roce 2014 byl Williams druhým nejlepším týmem, postupem času se ale propadal startovním pole v podstatě až na chvost, kde jezdí několik posledních let. Je tak jasné, že cesta zpět na vrchol bude dlouhá.

„Jsem tu první den, ale už jsem se spojil se všemi z vedení týmu a řekli jsme si, jak se věci mají. Chci, aby do toho byli zahrnuti všichni. Není to tak, že přijdu a řeknu: ‚Tohle bude náš dlouhodobý plán‘. To nikdy nefunguje. Musíme vytvořit tým, pracovat jako tým a stanovit si cíle.

Odtamtud můžeme vytvořit jednotu a společnou komunikaci. Máme správné lidi, opravdu fantastické talenty. Je to skvělá kombinace zkušených zaměstnanců, kteří jsou ve Williamsu 30 let, a nadějných mladých lidí z univerzit a jiných týmů. To nás posune vpřed, musíme jen zažehnout jiskru,“ dodává Jost Capito spolu s tím, že nepochybuje o splnění vytyčeného cíle. „Jinak bych tu přece nebyl…“

Volkswagen chce elektrický kabriolet. O jeho osudu můžete rozhodnout i vy!