Asi jsme nápravu pátečních chyb přehnali, říká Hamilton

Brit ztratil v posledním sektoru půl sekundy, na roštu bude až čtvrtý.

2 Štítky: GP Ruska Lewis Hamilton Mercedes Zveřejněno 29. 04 2017 — Pavel Fabry

Lewis Hamilton se po kvalifikaci na Velkou cenu Ruska nechal slyšet, že se musí „vrátit zpátky k rýsovacímu prknu“ a vymyslet, jak v závodě v Soči porazit Ferrari, které letos poprvé Mercedes kompletně připravilo o první řadu na startu.

Trojnásobný šampion se v Rusku musí spokojit se čtvrtým místem na startovním roštu. Na vítězného Sebastiana Vettela zaostal o více než půl sekundy a byl pomalejší také než Kimi Räikkönen a týmový kolega Valtteri Bottas. Hamilton přiznal, že Mercedes možná přehnal snahu vyřešit páteční problémy s pneumatikami.

„Dnes jsem zkrátka nebyl dost rychlý,“ řekl Hamilton. „Musím se vrátit zpátky k rýsovacímu prknu a pokusit se zjistit proč. Zítra je pořád o co hrát. Pořád jsem v té elitní skupině. Bylo to celé o posledním sektoru, tam jsem ztrácel půl sekundy.

Čeká mě tedy ještě nějaká práce. Tam se odehrály všechny chyby. Opravdu jsem se trápil, zahřát správně pneumatiky a opravdu je využít na maximum. Byl to problém i včera, udělali jsme nějaké změny a ty fungovaly, ale možná až trochu moc, protože v posledním sektoru jsme se trápili.“

Hamilton dodal, že ani vstupní pozice do nedělního závodu není v jeho podání ideální, protože kvůli nepovedenému pátku a špatné závodní simulaci si není jistý, jaká je jeho rychlost v porovnání s Ferrari.

„Ferrari je tu dnes nejrychlejší a obecně vzato i v závodním režimu, takže bude zajímavé sledovat, jak na tom zítra budeme,“ řekl. „To znamená, že si opravdu zazávodíme. Je zkrátka škoda, že jsem dnes rozhodně nezajel optimálně. Obvykle bývám mnohem rychlejší, než jsem byl dnes, takže musím zjistit proč a co se s tím dá dělat.

Samozřejmě, mým cílem zítra bude pokusit se dostat dopředu, moje dlouhé jízdy byly včera poměrně chabé, takže doufám, že se dotáhnu. Pojede se jen na jednu zastávku, čili je to velice jednoduchá strategie, takže nejsem zrovna sebevědomý, ale budu dřít tak tvrdě, jak jen dovedu, abych to zvládl na trati.“

Diskuse k článku

2 komentáře: “Asi jsme nápravu pátečních chyb přehnali, říká Hamilton”

  1. Paule napsal:

    Zeleenda:
    Nejzajímavější na tom všem je, že „okruh v Sochi Mercedesum bude sedět“ a oni jim vypálili rybník obě Ferka

    taky jsem zíral. Zrovna tady bych čekal jiný výsledek. Ale taky bych nečekal že trať bude mít 40 stupňů. Uvidíme zítra

  2. Zeleenda napsal:

    Nejzajímavější na tom všem je, že „okruh v Sochi Mercedesum bude sedět“ a oni jim vypálili rybník obě Ferka 😄😄😄

Napsat komentář