Sauber od příští sezony s motory Honda

Švýcarský tým Sauber v neděli oficiálně potvrdil, že od sezony 2018 bude závodit s motory Honda. Letos závodí s rok starými pohonnými jednotkami od Ferrari.

Štítky: Honda Sauber Zveřejněno 30. 04 2017 — Tomáš Richtr

Tým Sauber tak ukončí dlouholetou spolupráci s Ferrari, které mu dodávalo motory a převodové ústrojí. Spolupráce Ferrari – Sauber se projevila i na poli jezdeckém, kdy Sauber dával šance jezdcům spojených právě s automobilkou Ferrari.

Nyní se strategie partnerství Sauberu mění.

„Pro Sauber je spolupráce s Hondou pro další léta velká čest,“ řekla šéfka týmu Monisha Kaltenbornová. Sauber v loňském roce vyměnil hlavního vlastníka. „Těšíme se na naše partnerství s Hondou, měla by to být úspěšná budoucnost. Moc děkujeme Hondě, že toto partnerství umožnila.“

Dodávat motory dvěma týmům místo jednoho by mělo Hondě umožnit zrychlení řešení velkým problémů s nespolehlivostí a nedostatečným výkonem svých pohonných jednotek. Ačkoli to nebylo nikde oficiálně zmíněno, v zákulisí se hovoří o tom, že Sauber by měl od McLarenu dostávat převodová ústrojí.

Bývalý majitel stejnojmenného týmu Eddie Jordan a dnes expert televizní stanice BBC řekl, že McLaren se chystá zpátky k motorům Mercedes. To ale McLaren kategoricky popřel a také v zákulisí panuje obecný názor, že tato spekulace není nijak pravdivá.

Diskuse k článku

Napsat komentář