Vettel po zisku pole position „v sedmém nebi“

Ferrari poprvé od GP Francie 2008 obsadilo první řadu.

Štítky: Ferrari GP Ruska Zveřejněno 29. 04 2017 — Pavel Fabry

Sebastian Vettel je podle svých slov „v sedmém nebi“, v kvalifikaci na Velkou cenu Ruska se totiž jemu i jeho týmovému kolegovi Kimimu Räikkönenovi letos poprvé podařilo porazit oba jezdce Mercedesu. Ferrari zároveň ukončilo téměř devítileté čekání na kompletní obsazení první řady, naposledy se tak stalo v GP Francie roku 2008.

„Dobře jsem kvalifikaci zahájil a cítil jsem se poměrně v pohodě,“ řekl po kvalifikaci Vettel. „Myslím, že pak jsem v Q2 trochu ztratil rytmus, ve své poslední jízdě v Q2, ve které jsem doufal, že trochu získám představu pro Q3, pokazil jsem ji, probrzdil jsem a vypadl jsem z rytmu.

(První kolo v) Q3 nebylo úplně čisté, takže jsem počkal na konec a zajel jsem dobré kolo, zlepšil jsem se v posledním sektoru a v porovnání s předchozím kolem jsem dohnal nějaký čas. Věděl jsem, že to bude těsné a věděl jsem, že budu první v cíli, takže když jsem byl rychlejší než to, co jsem viděl na obrazovce u Kimiho, věděl jsem, že jsem prozatím vpředu.

Hned jsem se pak zeptal rádiem ‚Co ostatní? Řekněte mi, jak jsou na tom ostatní‘. Můj závodní inženýr Ricardo (Adami) mi řekl, ‚Dojíždějí kolo, dojíždějí kolo,‘ a já jsem řekl, ‚Informuj mě, informuj mě, jaké mají sektory? Jaké jsou mezičasy?‘ Pak první, o kom jsem slyšel, byl Valtteri (Bottas), kterému se nepodařilo zlepšit, když jsem pak dostal zprávu, že máme pole position, byl jsem v sedmém nebi.“

Vedoucí jezdec průběžného pořadí šampionátu nicméně poznamenal, že Ferrari se nadále zaměřuje na svou závodní výkonnost. V Rusku by rád dosáhl na své třetí vítězství v sezoně.

„Auto bylo dnes odpoledne fenomenální, bylo vážně potěšením sednout si do něj a jezdit s malým množstvím paliva a prostě se snažit tlačit až na limit. Pokud se tady dostanete do rytmu, je to fantastický pocit. Jsem rád, že jsem zase zpátky (na pole position), je to skvělý výsledek pro tým, máme obě auta v první řadě, ale je to jen část celého úkolu, ta hlavní přijde zítra. Pro teď je to důležitý krok, podařilo se nám trochu zlepšit, možná nám trochu lépe vyhovuje i tenhle okruh, ale byl to velmi dobrý výsledek.“

Na pole position jsem měl, běduje Räikkönen

Kimi Räikkönen je přesvědčen, že pole position na GP Ruska měl na dosah také on. Po prvních jízdách v závěrečné části kvalifikace byl na prvním místě, své druhé kolo ale v samotném závěru pokazil a na Vettela nakonec nestačil rozdílem 0,059 sekundy.

„Cílem je samozřejmě být vpředu,“ řekl Räikkönen, který z první řady naposledy startoval ve Velké ceně Itálie roku 2015. „O tomto víkendu jsem se zatím cítil mnohem lépe, jen jsem se na poslední sadě v přípravném kole dostal do provozu a nepodařilo se mi nachystat si pneumatiky tak dobře jako pro první jízdu.

Bylo to o něco složitější, pořád jsem byl tak nějak v dostřelu, pak jsem se pokusil ještě něco získat v poslední zatáčce, ale to se samozřejmě nepovedlo. Jsem spokojenější než v předchozích kvalifikacích, ale myslím, že jsme dnes měli všechno potřebné k tomu, abychom bylo vpředu, ale první řada pro tým není špatná.“

Diskuse k článku

Napsat komentář