Andrettimu vypršela smlouva na dodávku motorů, teď žádné nemá

Předběžná smlouva na dodávku motorů od Renaultu / ALpinu pro tým Andretti vypršela.

Štítky: Alpine Andretti Pohonné jednotky Zveřejněno 14. 10 2023 — GPF1.cz

Společnost Andretti již delší dobu plánuje vstup do F1 a v rámci původních snah se dohodla se společností Alpine na spolupráci v oblasti pohonných jednotek a možných dílů pro zákaznické vozy. Všeobecně se předpokládalo, že tato dohoda bude pro Andretti fungovat jako vyčkávací model, zatímco bude spolupracovat s GM a jeho značkou Cadillac, aby pomohla vyvinout vlastní pohonnou jednotku v dlouhodobějším horizontu.

Poté, co FIA minulý týden oznámila, že přijala přihlášku Andrettiho a ta byla nyní předána FOM, aby zvážila obchodní dohodu, však vyšlo najevo, že plán zákaznických motorů Alpine/Renault již není na místě. V rozhovoru pro Autosport prozatímní ředitel týmu Alpine Bruno Famin uvedl, že situace se změnila na začátku tohoto roku, kdy vypršela předběžná dohoda.

“Měli jsme předběžnou smlouvu s Andrettim, která vypršela, protože jim měl být do určitého data poskytnut vstup do F1,” řekl. “To znamená, že právě teď, pokud chceme s Andrettim něco udělat, musíme vyjednat plnohodnotnou smlouvu, formální smlouvu. Takže v tuto chvíli nemáme s Andretti absolutně žádnou smlouvu.”

Herci Martin Stránský a David Novotný jsou exkluzivními hosty plzeňského představení KOLO na KOLO 19. října v CineStaru. VSTUPENKY tady.

Famin vysvětlil, že po vypršení opce před několika měsíci neproběhla žádná další jednání a že se neplánuje obnovení rozhovorů, dokud nebude ze strany FOM jasné, že vstup Andrettiho bude schválen.

“Každý ví, jaká je situace,” dodal Famin. “Něco potřebujeme a potřebujeme rozhodnutí F1, než budeme pokračovat s Andrettim.”

Přestože se Andretti spojil s GM, aby pomohl podpořit jeho vstup do F1, Famin řekl, že partnerství s konkurenční automobilovou značkou neovlivní jeho vlastní posouzení uzavření smlouvy o zákaznickém motoru v krátkodobém horizontu.

“Jsme stále na stejné vlně,” řekl. “Měli jsme předběžné podmínky pro uzavření dohody. Stále očekáváme, že tyto podmínky budou splněny, ale náš postup jsme vůbec nezměnili.”