Alonso se poklesem formy nehodlá “stresovat”

Fernando Alonso říká, že ho nedávný pokles konkurenceschopnosti Aston Martinu příliš neznepokojuje, a dodává, že tým je stále o krok napřed oproti tomu, co očekával v roce 2023.

Štítky: Aston Martin Fernando Alonso Zveřejněno 10. 07 2023 — GPF1.cz

Aston MartinAMR23 se v úvodních několika závodech roku předvedl v dobrém světle, když Alonso v prvních osmi závodech získal šest umístění na stupních vítězů, což je na hony vzdálené roku 2022, kdy Aston Martin za celou sezónu neskončil výše než na šestém místě. Zdá se však, že v posledních závodech Aston Martin předstihly jiné týmy, zejména McLaren, který v nedělní Velké ceně Velké Británie obsadil silné druhé a čtvrté místo poté, co dodal řadu aktualizací na svůj MCL60.

V Silverstone skončili Alonso a jeho týmový kolega Lance Stroll na slabém sedmém a čtrnáctém místě, ale Španěl prohlásil, že ho tento zjevný propad neznepokojuje, a zdůraznil, že je důležité myslet dlouhodobě.

“Vývojem se příliš nestresuji,” řekl Alonso po závodě. “Auto je letos lepší, než se očekávalo. Bojujeme o věci, o kterých se nám na začátku roku asi ani nesnilo. Pokud se udržíme v první desítce a budeme bojovat s těmi nejlepšími, bude to skvělé. Ale myslím, že se musíme soustředit na širší obrázek. Nemůžeme se každý víkend stresovat, jestli jsme sedmí, čtvrtí nebo na stupních vítězů. Musíme být velmi pragmatičtí a velmi uvolnění, pokud jde o naše výkony.”

Alonso dodal, že jeho sedmé místo překročilo potenciál jeho vozu AMR23, který podle něj není ideálně přizpůsoben rychlým zatáčkám na okruhu Silverstone.