Mercedes to vzdává, obrátí pozornost na sezonu 2024

Mercedes se vzdává naděje na to, že současný model auta má smysl dál rozvíjet.

Štítky: Mercedes Zveřejněno 10. 07 2023 — GPF1.cz

Mercedes se připravuje na přesun plného soustředění na formuli 1 pro rok 2024 a opustit současný model. Týmu se nedaří dostat se na úroveň špičky a očekává se zásadní přepracování vozu pro příští sezónu.

Hlavní fakta:

  • 🏎️ Mercedes nebyl schopen předjet Landa Norrise z McLarenu na Velké ceně Británie a skončil za ním na třetím místě.
  • 🔄 Představení značných změn u vozu W14 na Velké ceně Monaka se nezúročilo a Mercedes nedokázal navázat na slibný začátek.
  • 🔍 Tým je uvězněn ve stínu Red Bullu a uznává, že nemůže provést požadované změny u vozu W14, které jsou nezbytné pro dohánění ztráty na přední pozici.
  • 🏁 Šéf týmu Toto Wolff se domnívá, že moment se blíží, kdy Mercedes bude muset akceptovat, že jeho budoucnost je lepší, když soustředí všechny zdroje na předpokládanou zásadní přestavbu pro příští sezónu.
  • ⏭️ Omezení zavedená rozpočtovým stropem a vývojových limitů brání Mercedesu ve výraznějších vylepšeních po zbytek sezóny.
  • 🌬️ Očekává se, že Mercedes bude mít jen několik malých kroků vpřed, ale každé zlepšení o desetiny nebo dvojice vteřin může změnit pozici na startovním roštu.
  • 🏁 Tým Mercedesu přiznává, že myšlenky se brzy musí přesunout na rok 2024 poté, co na Velké ceně Británie nedosáhl očekávaných výsledků a vynikl tým McLaren.

“Nemáme na výběr,” řekl Toto Wolff o plánech Mercedesu. “P2 nebo P3 nemá na mě a tým zásadní vliv. Jde o to, abychom se vrátili a dokázali v tomto ohledu vyhrát mistrovství světa. To se letos nestane. Musíme se tedy zaměřit na příští rok a pak se ve všech následujících závodech učit a rozvíjet a ujistit se, že to dokážeme přenést do příštího roku.

Ale jak už bylo řečeno, předpisy zůstávají stejné. Takže to není tak, že byste se pokračováním tohoto vozu nic nenaučili. Je to rovnováha, kterou musíme správně nastavit.”