Alonso se do Kataru zamiloval a jezdil by klidně celou noc

Dvojnásobný mistr světa Fernando Alonso je nadšený ze svého Alpinu i z katarského okruhu Losail. Po velmi vydařené kvalifikaci Španěl uvedl, že jej jízda v monopostu skutečně hodně bavila, tak moc, že by byl schopen ve voze jezdit celou noc.

Štítky: Alpine Fernando Alonso GP Kataru Zveřejněno 19. 11 2021 — Vašek Štěpánek

Pilot Alpinu dosáhl na mezinárodním okruhu Losail v Kataru svého nejlepšího kvalifikačního umístění od svého návratu do formule 1. Alonso to v kvalifikaci dotáhl na velmi solidní páté místo a odstartuje hned za Pierrem Gaslym, asi největším soupeřem francouzského týmu.

Monopost A521 má v průběhu celé sezony tendenci měnit svůj výkon od trati k trati, někdy se Alpinu daří více, někdy zase méně. Okruh v Kataru zdá se francouzskému vozu svědčí a rychlé pasáže se zase líbí Fernandu Alonsovi, který si podle vlastních slov trať zamiloval.

„Bylo to naprosto fantastické! Naše auto zde podává opravdu dobrý výkon, a to nejen v kvalifikaci, ale v průběhu celého víkendu, což je skvělé a užívám si to tady. Týmu jsem řekl, že pokud by natankoval dost paliva, jezdil bych klidně celou noc.

Letos balancujeme mezi okruhy, které nám sedí méně a mezi těmi, kde se nám daří. Katar je pravděpodobně místem, kde můžeme být silní. Sobota ale pořád nic neznamená, jistě, máme skvělou výchozí pozici, ale body se rozdávají až zítra,“ uvedl Španěl.

Okruh nedaleko města Dauhá je známý díky svému pravidelnému pořádání závodů motorek, čtyřkolové stroje zde často k vidění nebývají. Přesto je mistr světa z let 2005 a 2006 přidáním Kataru do letošního kalendáře nadšený.

„Tato trať je pro moderní vozy F1 neuvěřitelná. Kombinace rychlých zatáček, dlouhé rovinky a rychlou směnou směru jízdy je fascinující a jsem šťastný, že jsme se sem mohli letos podívat, je to bezesporu skvělá náhrada za zrušenou Austrálii.

V noci je to jiné, asfalt je chladnější, což zabraňuje přehřívání pneumatik a cítím tak lépe přilnavost svých gum. V žádné zatáčce nemusím své pneumatiky nijak zvlášť šetřit, a to je pro pilota naprosto skvělý pocit,“ rozplýval se Alonso.