Alonso, nebo Honda. McLaren možná čeká těžké rozhodování

Fernando Alonso po závodě v Belgii zatím nejjasněji naznačil, že by mohl po sezoně opustit McLaren, pokud by měl i nadále jezdit s motory Honda.

Štítky: Fernando Alonso GP Belgie Honda McLaren Zveřejněno 28. 08 2017 — Šimon Trantina

Tým z Wokingu se o dodavateli pohonných jednotek pro příští rok rozhodne během příštího měsíce. Jediné dvě reálné možnosti jsou zřejmě Renault a zachování spolupráce s Hondou, protože jak Mercedes, tak Ferrari nemají zájem McLarenu svoje motory dodávat.

Ať už se vedení stáje rozhodne jakkoli, ovlivní tak smýšlení Fernanda Alonsa, který s McLarenem nemá smlouvu na příští rok a už několikrát naznačil, že by po konci letošního ročníku mohl odejít jinam.

Po skončení GP Belgie, ze které byl nucen odstoupit opět kvůli nespolehlivosti pohonné jednotky, která ho beztak v průběhu závodu výrazně trápila, byl dotázán, zda má v plánu v McLarenu zůstat, pokud bude kooperace s Hondou zachována.

„Uvidíme, co se stane během následujících víkendů. McLaren vždy bude jedním z nejlepších týmů a rád bych s nimi dále spolupracoval, ale uvidíme, jak se věci dále vyvinou,“ odpověděl pětatřicetiletý matador.

Alonsova frustrace dosáhla v průběhu závodu ve Spa velmi vysoké úrovně, když se Španěl díky výbornému startu dostal až na sedmé místo. Poté jej ale ani jeho dovednosti při boji o pozice nezachránily před rychlým propadem až mimo bodované příčky, načež bylo jeho trápení ukončeno téměř obligátním technickým selháním motoru Honda.

Dvojnásobný šampion popsal nedostatek rychlosti a spolehlivosti auta jako ponižující. Jeho rádiové komunikace byly také jasnou ilustrací toho, jak je z výkonu vozu frustrovaný. Honda zatím nepřišla s objasněním příčiny Alonsova odstoupení ze závodu, zatím prý na motoru nenašly žádné známky poruchy.

Rodák z Ovieda však nepřímo naznačoval odchod z McLarenu již den předtím, když ho v kvalifikaci také zradila pohonná jednotka a musel tak upustit od rozjetého rychlého kola. V poslední době se hodně hovoří o potencionálním přestupu do Williamsu, žádné jisté zprávy však zatím do světa vypuštěny nebyly.

„Dostal jsem nějaké nabídky. Obdržel jsem je během června, července a srpna. Šedesát procent z nich jsem rovnou odmítl, zbylých čtyřicet je stále ve hře,“ komentoval situaci ohledně své budoucnosti Alonso.

K problematice možného odchodu Fernanda Alonsa se vyjádřil i Zak Brown, šéf McLarenu: „Fernando nemá důvěru v naší pohonnou jednotku, takže my, a hlavně Honda, jej musíme přesvědčit o tom, že dokážeme vyvinout drastická zlepšení.“

Diskuse k článku

Napsat komentář