Alonso na Hamiltonovu adresu: Má krátkou paměť!

Fernando Alonso si rýpl, že Lewis Hamilton "má krátkou paměť", když reagoval na jeho komentáře o výkonnostní výhodě Red Bullu v roce 2023.

Štítky: Fernando Alonso Lewis Hamilton Zveřejněno 31. 03 2023 — GPF1.cz

Během víkendové GP Saúdské Arábie se Hamilton vyjádřil k tomu, jak rychle ho jezdec Red Bullu Max Verstappen během závodu předjel.

Hamilton tehdy prohlásil: “Když jsme my byli rychlí, nebyli jsme tak rychlí jako oni. Je to nejrychlejší auto, které jsem viděl, zejména ve srovnání s ostatními.”

Když jeho komentář v exkluzivním rozhovoru pro L’Équipe byl přednesen Fernandu Alonsovi, jezdec Aston Martinu naznačil, že Hamilton si vzpomněl na výhodu, kterou měl ve svém Mercedesu na začátku éry turbohybridů.

“Vůbec s tím nesouhlasím,” reagoval Alonso, když se dozvěděl o Hamiltonových poznámkách. “Minulý týden jsem skončil 20 sekund za Checem [Pérezem] a Maxem [Verstappenem]. Hamilton a [Nico] Rosberg byli v letech 2014 a 2015 o minutu napřed. Má krátkou paměť, stárne!”

Alonso dodal, že podle jeho názoru nyní Hamiltona trápí nedostatky nedostatečně výkonného vozu Mercedes W14.

“S normálním autem je vidět, že má slabiny,” dodal. “Dříve jezdil sám nebo někdy se svým týmovým kolegou. Ale podívejte se – je rekordmanem v počtu pole position a George Russell mu v letošní sezóně dal právě 2:0 v kvalifikaci. To jen dokazuje, jak moc je auto stále klíčovým faktorem.”