Alonso je nadšený, Imola je v moderních formulích úžasná

Španěl ve službách týmu Alpine se po patnácti letech vrátil na dráhu v Imole. Alonso si podle svých slov jízdu na tamním okruhu nadmíru užívá, a to zejména díky jistému elementu nebezpečí, jaký skýtá.

Štítky: Fernando Alonso GP Emilia Romagna Zveřejněno 17. 04 2021 — Lukáš Štěrovský

„Bylo to dobré, byl to zábavný den a užil jsem si to,“ řekl o první jízdě na okruhu od roku 2006, kdy obsadil druhé místo za Michaelem Schumacherem. „Okruh je v současných autech úžasný: velmi úzký a rychlý. Když kolem sebe máte jiné vozy v rychlém kole a pouštíte je, je to dost úzké na to, aby projely, všechno to zvyšuje adrenalin.“

Alonso v Bahrajnu nezažil povedený návrat, když musel odstoupit kvůli technice, tou dobou už ale neokupoval bodované pozice. V Imole, kam Alpine dovezl řadu vylepšení, by to prý mělo být lepší.

„Bude to velmi těsné. Myslím, že jsme to viděli už v Bahrajnu, a tady to nebude jiné. Dvě nebo tři desetiny udělají rozdíl šesti nebo sedmi pozic. Snad budeme na těch vyšších příčkách,“ doufá Španěl, který v trénincích obsadil sedmé a čtrnácté místo.

„S vylepšeními jsem spokojený, všechny nové díly fungují podle očekávání, ale musíme udělat hlubší analýzu. Jsme ale optimisté v tom, že jsme udělali krok dopředu, co se výkonnosti týče. Uvidíme, jak to půjde ve zbytku víkendu,“ dodává Alonso.