Albon se obává: Williams v dalších závodech nebude mít reálnou šanci

Alex Albon je za těžce vybojované body na Monze rád. Hlavně proto, že v dalších velkých cenách nebude mít Williams "šanci".

Štítky: Alex Albon Williams Zveřejněno 8. 09 2023 — GPF1.cz

Je to poslední z řady dobrých výsledků Williamsu, který začal druhou polovinu sezony se stejným počtem bodů jako Haas, ale nyní během dvou závodů téměř zdvojnásobil svůj bodový zisk a je o 10 bodů na sedmém místě.

Vzhledem k tomu, že Alfa Romeo získala v Monze pouze jeden bod díky 10. místu Valtteriho Bottase, zdá se, že Williams má nyní dobrou pozici k tomu, aby až do konce sezony udržel jak Alfu, tak i bojující Haas.

Alex Albon ale upozornil, že Williams FW45 má stále nedostatek přítlaku, což znamená, že tým “nebude mít v některých nadcházejících závodech reálnou šanci”.

KOLO na KOLO ŽIVĚ – POSLEDNÍ VSTUPENKY do Ostravy zde

“Myslím, že je to dobrý krok,” řekl. “Mám obavy z tratí, jako je Brazílie, z takovýchto závodů. Ale doufám, že jsme teď na tom lépe. Potřebovali jsme to, protože si myslím, že v dalších závodech, až do Vegas, nebudeme mít žádnou šanci.  Nechci říct, že bychom sundali nohu z pedálu, ale… dobré bodové umístění tady bylo to, co jsme potřebovali.

Myslím, že stále vidíme naše slabiny, víte, máme nízký přítlak. Jsme na tom lépe než loni, ale zejména když se trať rozpálí a degradace pneu je vysoká, máme velké problémy. A tohle byl závod, kde jsme bojovali, na trati, která by nám měla vyhovovat. Myslím, že kdyby byla trať o 20 stupňů chladnější, byli bychom možná opravdu rychlí.

Ale pořád je na čem pracovat. Teď jedeme do Asie, tam bývá horko, jedeme do Ameriky, tam je také trochu horko.”