Adrian Newey prý dostal nabídku od Renaultu

Během své kariéry dostal uznávaný konstruktér a technický ředitel Adrian Newey řadu nabídek. Mezi nimi byly například i ty od Ferrari, které ale odmítl. A bylo by bláhové se domnívat, že sem tam nějakou nabídku Adrian Newey nedostane ani dnes, i když pracuje pro Red Bull a Aston Martin. K pokusu získat jej pro sebe se prý odhodlal Renault.

Štítky: Adrian Newey Red Bull Renault Zveřejněno 18. 06 2018 — GPF1.cz

Renault je v náboru špiček v prostředí formule 1 velmi známý. Povedl se mu husarský kousek, když navázal spolupráci s Marcinem Budkowskim. Ten přitom ještě před pár měsíci měl jakožto šéf technického oddělení FIA přístup k detailním informacím o vozech i plánech všech týmů nejen na další sezonu.

Renault nově získal zkušeného inženýra motorů Mercedes Matthewa Harmana. Ten pro Mercedes pracoval 17 let.

Adrian Newey dostal od Ferrari nabídku, kvůli které řadu nocí nespal

Přemluvit ke spolupráci Adriana Neweyho by bylo dalším velkým úlovkem. Avšak nikoli nereálným. Navzdory jeho konzervativnímu dojmu Adrian Newey má rád nové výzvy a navíc by to měl i blíže do továrny. Newey žije oxfordském Fyfieldu, 70 kilometrů jihozápadně od Milton Keynes, kde sídlí továrna Red Bullu. Enstone, sídlo Renaultu, je 35 kilometrů severně.

Adrian Newey byl o víkendu v Le Mans, kde do čtyřiadvacetihodinového závodu za tým SMP Racing startoval jeho syn Harrison.

„Stále pracuji pro Red Bull, a skrze partnerství s ním také pro Aston Martin,“ reagoval na spekulace Newey.

Diskuse k článku

Napsat komentář