Zaměstnanci McLarenu se bouří

Čím dál více zaměstnanců McLarenu je znepokojeno stavem týmu F1 a podnikají akce, které mají znaky vzpoury. Situace se prý zhoršila po GP Kanady, kde šéf stáje Francouz Eric Boullier nebyl schopen vysvětlit výkony vozů na okruhu v Montrealu během tradičního brífinku se zaměstnanci. Velkým problémem je také roztříštěné strategické směrování mimo formuli 1, které podporuje výkonný ředitel McLarenu Zak Brown.

3 Štítky: Martin Whitmarsh McLaren Zveřejněno 18. 06 2018 — GPF1.cz

McLaren čím dál více hovoří o projektech mimo F1, jako je IndyCar nebo Le Mans. Někteří odborníci tím vysvětlují ztrátu koncentrace na působení týmu F1 s novým dodavatelem motorů Renault po třech letech neúspěšné spolupráce s Hondou.

Řada zaměstnanců svou frustraci dává najevo otevřeně a snaží se sestavit tým, který by oslovil bývalého dlouholetého manažera McLarenu Martina Whitmarshe. Ten musel tým opustit pod tlakem Rona Dennise, který se chtěl vrátit na místo výkonného ředitele poté, co jej musel po skandálech týmu v letech 2007 a 2009 opustit. Sám Ron Dennis byl své funkce zbaven vloni a nahradil jej právě Zak Brown.

Po technických šéfech McLarenu a Sauberu končí také šéfkonstruktér Williamsu

„Zaměstnanci McLarenu mi chtějí poslat dopis, ale řekl jsem jim, ať ho neposílají mně, ale jednomu z majitelů týmu Mansourovi Ojjehovi,“ vysvětlil Martin Whitmarsh, který se s Mansourem Ojjehem potkal letos při GP Španělska. „Je ale na vlastnících, aby rozhodli, co dál. Tým se v minulosti soustředil jen na velké ceny formule 1. Nyní se ohlížejí po jiných dobrodružstvích, například Le Mans nebo IndyCar. To jsou skvělé šampionáty, ale ze snahy McLarenu soustředit se jinam, místo toho, aby F1 byla jeho jednou prioritou, se rozklepávám. Žiji blízko a s lidmi z McLarenu se potkávám. Jsou nespokojeni se stavem věcí a obracejí se na mě.“

Martin Whitmarsh je přesvědčen, že nedávné propuštění technického šéfa Tima Gosse, který byl zodpovědný za šasi, bylo účelové.

„Udělali z něj obětního beránka,“ řekl Whitmarsh a dodal, že někteří lidé z nejužšího vedení týmu budou muset odejít, protože je mezi nimi „příliš mnoho politiky“.

McLaren odvolal technického šéfa přes šasi

Diskuse k článku

3 komentáře: “Zaměstnanci McLarenu se bouří”

  1. Rendy napsal:

    Je mi z toho moc smutno, kde se můj nejoblíbenější tým nachází. 😞 Nevadilo by mi, kdyby působili v IndyCar, nebo Le Mans, ale určitě ne na úkor F1. Snad najdou brzy cestu ven. Ať tak, či tak, budu fandit dál… ☺

  2. premech napsal:

    Zkuste si to po sobě přečíst. Např. věta „Martin Whitmarsh je přesvědčen, že nedávné propuštění technického šéfa Tima Gosse, který byl zodpovědný za šasi.“ je tak trochu nekompletní.

  3. Aladin napsal:

    Whitmarshe určitě ne, vždyť u něho ta celá mizérie začala.

Napsat komentář