Co stojí za zkraty v chování Sebastiana Vettela?

Daniel Ricciardo, bývalý kolega Sebastiana Vettela v Red Bullu, tvrdí, že za výbuchy Němcovy agresivity stojí vášeň v kombinaci s adrenalinem.

1 Štítky: Daniel Ricciardo Sebastian Vettel Zveřejněno 16. 10 2017 — Josef Nekvinda

Již několikrát v kariéře Sebastian Vettel neovládl své nervy a viděl to doslova celý svět. Tu nadával řediteli závodů FIA Charliemu Whittingovi, a tam najel do Lewise Hamiltona. V obou ukázkových případech diváka napadne, že jde o zkrat v zápalu boje. Ať už interního v rámci týmu nebo o titul mistra světa, v případě Vettela se to zdá být všechno jedno. Boj zkrátka zůstane bojem.

Náhled pod pokličku Němcova uvažovaní nedávno přinesl jeho bývalý kolega Daniel Ricciardo. Mimochodem jediný pilot, který jej dokázal v Poháru jezdců a na poli stejného týmu porazit. Ten potvrdil, že kdykoli se ocitl na cílové pásce před Vettelem, emoce by se daly zpočátku krájet. Jakmile však červená mlha před očima opadla, stával se z Vettela velmi klidný člověk, který uměl přijmout porážku.

„Strávil jsem s ním pouze rok a rok přeběhne velmi rychle. Z toho, co vidím v tom okamžiku, toho podnětného momentu, dokáže být hodně nestabilní a emocionální. Jakmile tenhle vrchol adrenalinu, nebo cokoli to je, opadne, má skutečně dobrý přístup k věcem.

Podobně jako s rádiem v Mexiku minulý rok. Zprvu byl velmi hlasitý, o tom nepochybuji, ale pak to bylo něco jako ‚Dobře, možná bych přehodnotil to, co se právě stalo.‘ Docela emocionální, nicméně emoce pochází z vášně. On je jedním z nejvášnivějších kluků na startovním roštu. Co vím, tak žije formulí 1 pravděpodobně více, než většina z nás, a to je podle mého místo, odkud to všechno pochází,“ prozradil Ricciardo ohledně místy horkokrevného Vettelova chování.

„Kdykoli jsem ho v roce 2014 porazil, jsem si jistý, že když jsme protnuli cílovou pásku, byl naštvaný. Jakmile jsme se ale dostali zpátky k inženýrům, vždy mi potřásl rukou a poblahopřál mi. Takže jakmile se hladina adrenalinu vrátí do normálu, má velmi slušný přístup. A když už ten moment pomine, dokáže se z něho docela dobře poučit. Pravděpodobně víc než já,“ uzavírá Australan.

Diskuse k článku

Napsat komentář